A. Bilotaitė
2020.07.07

Neįspėjusi apie nesaugias apsaugos priemones Sveikatos apsaugos ministerija sukėlė grėsmę tūkstančių žmonių sveikatai

Neįspėjusi apie nesaugias apsaugos priemones Sveikatos apsaugos ministerija sukėlė grėsmę tūkstančių žmonių sveikatai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamų Sveikatos apsaugos ministerijos valstybės tarnautojų veiksmų. Šio žingsnio parlamentarė ėmėsi reaguodama į tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ paskelbtą tyrimą, kuriame teigiama, kad Sveikatos apsaugos ministerija žinojo, kad karantino metu Lietuvos įstaigos, tarp kurių ir ligoninės, įsigijo dešimtis tūkstančių nesaugių asmens apsaugos priemonių, tačiau apie tai neinformavo perkančiųjų organizacijų. 

Publikacijoje „Klaipėda pirko respiratorius su galimai padirbtais dokumentais“ pateikta informacija, jog Klaipėdos miesto savivaldybė įsigijo respiratorius su galimai padirbtais dokumentais  – kokybės sertifikatais.  Apie tai, jog publikacijoje nurodyti sertifikatai nepatvirtina gaminio kokybės, kaip teigiama, buvo informuota Sveikatos apsaugos ministerija, kuri pati priėmė sprendimą tokių prekių nepirkti, tačiau sveikatos priežiūros įstaigų dėl nesaugių prekių neįspėjo. Dėl nesaugių prekių patekimo į rinką sveikatos priežiūros įstaigoms informacijos nepateikė ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuri prižiūri ar rinkai tiekiami ne maisto produktai atitinka saugos ir kokybės reikalavimus.

„Sunku suprasti tai, kad ministerijos specialistai ir pats ministras, kuris buvo ir Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, žinojo, kad masiškai įstaigų perkami respiratoriai kelia grėsmę žmonių sveikatai, bet nesiėmė jokių priemonių. Manau, toks neveikimas yra nusikalstamas ir kelia didelį nerimą bei klausimų, kaip išgyventume antrąją koronaviruso pandemijos bangą, o jeigu ji būtų dar stipresnė?“, – klausia A. Bilotaitė. 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso  2 straipsniu, 166 straipsnio 1 dalies 1 punktu ir Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 1 straipsniu, Seimo narė prašo Generalinės prokuratūros pradėti ikiteisminį tyrimą dėl BK 229 straipsnyje įtvirtintos nusikalstamos veikos – Tarnybos pareigų neatlikimo ar kitos nusikalstamos veikos.  

Dėl nesaugių ir būtinų sertifikatų neturinčių asmens apsaugos priemonių patekimo į Lietuvos rinką A. Bilotaitė  į Generalinę prokuratūrą kreipėsi birželio 25 dieną. Seimo narė prašo ginti viešąjį interesą ir ištirti šių prekių patekimo į mūsų šalį ir realizavimo aplinkybes bei nustatyti už tai atsakingus asmenis. 

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.01.25

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai
Skaityti daugiau
J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti