2017.11.24

„Neišpildytų lūkesčių biudžetas nuvilia vis daugiau visuomenės“

G. Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ komentuodamas 2018 m. biudžeto projekto svarstymus teigia, jog šis biudžetas jokio esminio pokyčio šalyje neatneš.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ komentuodamas 2018 m. biudžeto projekto svarstymus teigia, jog šis biudžetas jokio esminio pokyčio šalyje neatneš.

„Frakcija dar nėra iki galo apsisprendusi kokios pozicijos bus laikomasi dėl biudžeto, bet pirmosios diskusijos rodo, jog nebalsuosime „už“. Kol kas nėra aišku, kokius pokyčius generuos šis biudžetas: ar tai yra pažėrimas pinigų visiems po truputį, ar tai yra esmines problemas spręsiantis projektas? Aš, asmeniškai, to esminio pokyčio nematau jokio. Šį biudžetą pavadinau „neišpildytų lūkesčių biudžetu“ – visi medikų, mokytojų, kitų sričių specialistų protestai kyla iš to, jog lūkesčiai buvo sukelti labai dideli. Premjeras Saulius Skvernelis pasako, jog sutvarkys pajamų nelygybę, kils algos, o žmonės teigia, kad to pakilimo nejaučia, nes pagerėjimas pernelyg smulkus. Aš už Premjerą pasakyti prioritetų negaliu, tačiau manau, kad mokesčių sistemos pertvarka ir peržiūra turėtų būti svarbiausia. Tiesa, šiandien žvelgiant į Vyriausybės darbą, jau dabar aišku, kad po metų sėdėsime toje pačioje vietoje, su „socialiai jautriausiu biudžetu“ Lietuvos istorijoje, kuris ir vėl bus nieko neišsprendžiantis. Ar gali Vyriausybė, kurios vadovas dabar greičiausiai rengiasi prezidento rinkimams, iš esmės atsisėsti ir nuspręsti, kokie yra valstybės prioritetai? Ar gali juos įrašyti į biudžetą ir pabandyti sutelkti jiems daugumą? Ne kartą esu sakęs, jog Tėvynės sąjunga dalyvautų tokiame susitarime, dalyvautų diskusijose ir greičiausiai paremtų tokius sprendimus. Tačiau kol kas tokių veiksmų nematyti“, – sakė G. Landsbergis.

Kalbėdamas apie Seimo opozicinių frakcijų keliamą interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, TS-LKD pirmininkas teigė, jog klausimų kelia abejotina ministro veikla ir nesugebėjimas formuoti sveikatos  politikos.

„Aš matau problemas sveikatos sistemoje. Vienas iš klausimų, į kuriuos turi atsakyti ministras A. Veryga – jeigu surenkamas pakankamas rezervas (pagal įstatymą privaloma surinkti 28 mln. eurų rezervą, Privalomojo sveikatos draudimo fondas surenka kur kas didesnius pinigus į rezervo fondą) ir galima juos panaudoti gydytojų atlyginimams kelti, kodėl ministras tuos pinigus naudoja tam, kad biudžetas atrodytų gražiai ir būtų subalansuotas? Ir šiandien aš negirdėjau nei Premjero, nei ministro atsakymų, kodėl jie to nedaro.  Kodėl biudžeto balansas turi būti suvestas medikų sąskaita? Kita vertus, jeigu Sveikatos apsaugos ministerija negali vykdyti politikos, kuria būtų nustatomos algos, arba principai, kuriais valdomos ligoninės, tai atleiskite, bet kas čia per ministerija? Mano supratimu ministras turi tikrai visus įrankius padaryti, kad sistemoje tvarka būtų. Tačiau jei tai nevyksta, lieka vienintelis būdas vieningai opozicijai nuspręsti ar jis tinkamas dirbti toliau – sulaukus ministro atsakymų, kodėl jis priima sprendimus tokius, kokius daro“.

Komentuodamas naujausius Vyriausybės planus šalyje palikti 9 universitetus, G. Landsbergis teigė, jog universitetų sujungimo planas iš pradžių buvo kur kas ambicingesnis, nei liko dabar.

„Siūlomas universitetų jungimas nėra reikšminga ar didelė reforma. Tai labai nutolęs nuo pradinės minties planas. Net praėjusį mėnesį Švietimo ir mokslo ministerija skelbė, jog Kaune bus paliekamas vienas universitetas ir aš tokį planą pats būčiau palaikęs, kadangi man atrodo, jog ta kryptis teisinga. Dabar apsiribojama pažeidžiamiausių universitetų gelbėjimu. Mažai ambicinga, bet matyt, tik tiek šitai Vyriausybei pasiekiama, jeigu pasiekiama iš vis, nes dar nemažą kelią reikia nueiti. Pirmiausia turi patys universitetai susitarti ir jų senatai turi drauge nubalsuoti už susijungimą, tada bus balsavimas Seime. Asmeniškai aš visada palaikysiu jungimą, net ir neambicingą, tik visą laiką tai sakysiu su apgailestavimu, nes vėliava buvo iškelta gerokai aukščiau ir padaryti tikrai buvo galima daugiau“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti