2017.03.02

Nekoncentruokime priklausomybės ligų centrų tik Vilniuje

Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė paskelbė apie priklausomybės ligų centrų pertvarką.

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydamas nekoncentruoti priklausomybės ligų centrų išimtinai Vilniuje. Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė paskelbė apie priklausomybės ligų centrų pertvarką. Numatoma Vilniuje įkurti Priklausomybių gydymo ir reabilitacijos centrą, iš kurio bus koordinuojama kituose miestuose esančių centrų veikla.

„Visos vyriausybės iki šiol vykdė valstybės institucijų centralizavimo ir koncentravimo politiką: buvo naikinami padaliniai regionuose, o pajėgumai telkiami išimtinai sostinėje. Dabar turime rezultatą, kad net 40 proc. vilniečių dirba valstybinėse institucijose, o regionai merdi. Visai kitokios politikos laikosi Vakarų ir Šiaurės Europos šalys: Vokietija, Švedija, Estija, kurios siekia, kad visa valstybė vystytųsi tolygiai, todėl valstybines institucijas paskirsto po šalies teritoriją“, – sako parlamentaras.

Neseniai apie regioninių padalinių naikinimą paskelbė Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybės kontrolė, diskutuojama apie urėdijų centralizavimą.

„Dar vykstant rinkimų kampanijai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiai žadėjo, kad vykdys efektyvią regioninę politiką, tai kodėl sujungiant priklausomybės ligų centrus pagrindinė institucija vėl kuriama Vilniuje?“, – piktinosi K. Masiulis.

Vilniuje valstybės sektoriuje mokamas 25 proc. didesnis darbo užmokestis nei tame pačiame sektoriuje kituose miestuose. Klaipėdoje, Telšiuose ar Marijampolėje valstybei dirbančių asmenų skaičius nesiekia 20 proc., o Vilniuje tokių yra apie 40 proc.

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti