V. Kernagis
2017.02.01

Nesiblaškykime

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bendruomenė tapo svarbia mano gyvenimo dalimi, man rūpi jos gerovė ir šviesi ateities. Artėjančiuose partijos pirmininko rinkimuose kviečiu palaikyti Gabrielių Landsbergį, telktis ir kartu toliau nesiblaškant tęsti atsinaujinimo, rūpestingos ir buriančios politikos darbus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje vyksta aktyvūs debatai dėl mūsų politinės bendruomenės ateities. Nors partijoje esu tik pusantrų metų, jau drąsiai sakau „mūsų“, nes per šį trumpą laiką supratau, jog esu tarp bendraminčių, tarp labai panašiai valstybės ateitį matančių žmonių, todėl jaučiu pareigą išreikšti poziciją TS-LKD pirmininko rinkimų klausimu.

Pilnai suprantu mūsų politinės bendruomenės viduje kilusias diskusijas dėl TS-LKD ateities kelio, būsimo lyderio, ideologinės linijos. Diskusijas, kurias labiausiai iššaukė rudenį vykusių Seimo rinkimų rezultatai. Visos rinkimų kampanijos metu kiekviename Lietuvos regione su dideliu entuziazmu partijos kolegos, kandidatai į Seimą, savanoriai agitavo už kitokią – atviresnę, ambicingesnę, turinčią viziją – Lietuvą, todėl rezultatai nuliūdino, galbūt kai kam sukėlė atvirą pasipiktinimą, kardinalių pokyčių troškulį. Visgi Tėvynės sąjunga yra ne ta politinė bendruomenė, kuri keičia savo judėjimo kryptį spontaniškai, impulsyviai ir neapgalvotai.

Seimo rūmuose daugumą gavus valstiečiams-žaliesiems, matome jų neraminančias populistines iniciatyvas, siekius įgyvendinti visiškai nepasvertas ir naudos neatnešančias reformas (pavyzdžiui,  dėl Konstitucijos 55 straipsnio keitimo), kuriomis siekiama supriešinti tariamą baisią valdžią, elitą su paprastais žmonėmis. Tai nerimą keliančios tendencijos, todėl tiek parlamentinė, tiek idėjinė Tėvynės sąjungos opozicija turi būti aktyvi, tvirta, siūlanti žmonėms aiškią alternatyvą, o svarbiausia – vieninga. Tik vieningas, vidaus rietenas nuošalyje paliekantis mūsų politinės bendruomenės atsakas bus išgirtas ir įvertintas Lietuvos žmonių.

Mano požiūriu, vienintelis jau įrodęs savo buriančią, o ne skaldančią, Tėvynės sąjungą į priekį  toliau galinčia vesti lyderystę yra Gabrielius Landsbergis. Beveik dvejus metus mūsų bendruomenei kelią rodęs G. Landsbergis sugebėjo suburti tikrų savo srities ekspertų komandą. Sugebėjo parodyti, jog Lietuvos politika gali būti atvira ir nuoširdi, ką puikiai atspindi Gabrieliaus pasiekimai rinkimuose. Gavęs daugiau nei 130 tūkst. Lietuvos rinkėjų pirmumo balsų, vienintelis įveikęs LVŽS kandidatą vienmandatėje apygardoje bei atvedęs TS-LKD į pergalę daugiamandatėje apygardoje, G. Landsbergis parodė tikrą lyderystę, tokią, kokia tiki Lietuvos rinkėjas. Nors daugelyje vienmandačių apygardų Lietuvos žmonės išreiškė pasitikėjimą valstiečių-žaliųjų kandidatams, nuo to Tėvynės sąjungos atsinaujinimas ir kokybiškos politikos atnešimas neturėtų sustoti.

Visiškai pritariu kolegoms Irenai Degutienei, Agnei Bilotaitei, Mantui Adomėnui ir kitiems, kurie  jau išreiškė palaikymą Gabrieliui Landsbergiui, kviesdami visiems kartu tęsti pradėtus darbus, nesiblaškyti, o toliau, kaip ir jau 23 metus, drauge su Tėvynės sąjunga dirbti Lietuvos labui. Mūsų politinė bendruomenė išliko tik todėl, jog net ir sunkiausiais momentais, didžiausių pralaimėjimų akivaizdoje, kai atrodė, jog Lietuvos žmonės nusisuka nuo mūsų, sugebėjome atsiriboti nuo individualių politinių ambicijų, o susitelkę dirbti dėl didesnio tikslo – vakarietiškos, atviros, ambicingos Lietuvos valstybės.

G.Landsbergis siūlo Tėvynės sąjungos viziją, kuri nieko nepalieka nuošalyje, neužtrenkia durų netgi tiems, su kuriais, rodos, sunku sutarti tam tikrais visai mūsų bendruomenei jautriais klausimais.

Ne teisuoliškas tonas, vertybinė visažinystė bei apsistatymas sienomis, o kvietimas į diskusiją, mandagus dialogas ir nuolatinio kompromiso paieškos yra tai, kokia linkme turi judėti Tėvynės sąjunga. Gabrielius teigia, jog turime būti tiltu, kviečiančiu visus prisijungti, naikinti Tėvynės sąjungos kaip uždaros ir nejautrios partijos įvaizdį, išgirsti kiekvieną tiek partijos viduje, tiek visoje Lietuvoje. Tokią Tėvynės sąjungą matau ir aš, tad su dideliu entuziazmu visomis išgalėmis padėsiu Gabrieliui ir jo komandai darbuose dėl mūsų bendruomenės ateities.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bendruomenė tapo svarbia mano gyvenimo dalimi, man rūpi jos gerovė ir šviesi ateities. Artėjančiuose partijos pirmininko rinkimuose kviečiu  palaikyti Gabrielių Landsbergį, telktis ir kartu toliau nesiblaškant tęsti atsinaujinimo, rūpestingos ir buriančios politikos darbus.

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.01.25

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai
Skaityti daugiau
J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti