2018.10.08

Nesulaukęs atsakymo iš Seimo Pirmininko, G. Landsbergis kreipėsi į Kultūros komiteto vadovą prašydamas atšaukti pataisą dėl galimybės skolintis valstybės vardu partijoms finansuoti

Nesulaukęs atsakymo iš Seimo Pirmininko, G. Landsbergis kreipėsi į Kultūros komiteto vadovą prašydamas atšaukti pataisą dėl galimybės skolintis valstybės vardu partijoms finansuoti.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, nesulaukęs atsakymo iš Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, ar jis ketina grąžinti į svarstymo ir pataisų teikimo stadiją 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo 15 straipsnio pakeitimo projektą, prašydamas atsakyti kreipėsi į Seimo Kultūros komiteto pirmininką Ramūną Karbauskį.

„Norime sulaukti valdančiųjų aiškaus atsakymo, ar jie ir toliau mano, kad būtina įstatymu įteisinti šį politinės korupcijos atvejį, kai politinė Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos parama valdančiajai daugumai yra perkama už biudžeto lėšas, – sako G. Landsbergis. – Minėtas įstatymo projektas yra būtinas teisės aktas, norint užtikrinti Lietuvos gynybos išlaidų finansavimo įsipareigojimus, patvirtintus pagal Lietuvos Respublikos Seimui atstovaujančių partijų susitarimą „Dėl Lietuvos gynybos politikos gairių“. Tačiau priėmimo stadijoje projektas buvo iš esmės sugadintas Seimo narei Agnei Širinskienei pateikus ir Seimo daugumai priėmus pasiūlymą dėl pasiskolinimo nenumatytoms išlaidoms politinių partijų veiklai finansuoti“.

Rytoj Seimo posėdyje priėmus valdančiosios daugumos atstovės Agnės Širinskienės teiktą įstatymo pataisą būtų užtikrinta teisė pasiskolinti valstybės vardu partijų veiklai finansuoti.

„Todėl kreipiuosi į Jus prašydamas sudaryti galimybes arba bent netrukdyti Seimo Pirmininkui V. Pranckiečiui pademonstruoti viršpartinę ir mūsų visų valstybės nacionalinius interesus atitinkančią poziciją, kaip yra tikimasi iš jo – vieno iš trijų aukščiausių valstybės pareigūnų – poziciją užimančio asmens, ir neberemti politinės korupcijos Seime, o tvirtai atsistoti Lietuvos krašto gynybos ir Konstitucijos pusėje, – kreipimesi pažymi G. Landsbergis. – Prašome Jūsų paraginti Seimo Pirmininką pasinaudoti jam Seimo Statuto 261 straipsnio suteikta teise grąžinti minėtą projektą į pataisų svarstymą priėmimo stadijoje“.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti