2016.05.13

Nevalia nusivilti

Pirma reakcija ir mintis – „negaliu tuo patikėti!” Pamačius pirmas antraštes vakar mobiliajame telefone, ištiko lengvas šokas.

Pirma reakcija ir mintis – „negaliu tuo patikėti!” Pamačius pirmas antraštes vakar mobiliajame telefone, ištiko lengvas šokas.

Žinia apie STT įtarimus Eligijui mane tikrai sukrėtė. Ilgai netrukus pradėjo skambinti žurnalistai, prašyti komentaro. Taip ir atsakiau jiems, kad esu sukrėstas… Dar pridūriau, jog pasitikiu teisėsauga ir laukiu daugiau informacijos. Ir dabar, jau praėjus šiek tiek laiko vis dar sunku apsiprasti su šia žinia. Kaip ir daugelis, jaučiuosi tarsi stebėčiau sulėtintą kino filmą.

Ko gero, taip jaučiuosi visų pirma dėl šilto asmeninio santykio su Eligijumi, ir todėl, kad daugelį dalykų politikoje iki šiol matėme taip pat. Dar praėjusią savaitę kartu su Eligijumi Masiuliu ir Sauliumi Skverneliu diskutavome Žurnalistikos institute, kur, kartu su studentais ir žurnalistais, dalijomės mintimis apie politiką, žiniasklaidą ir tai, ko trūksta, kad Lietuva sparčiu žingsniu eitų į priekį. Dar praėjusią savaitę skambinau Eligijui ir kviečiau apsilankyti mūsų partijos suvažiavime, kuriame jis pažadėjo dalyvauti.

Mūsų požiūriai daug kur sutapo – tiek į dabartinę valdžią, tiek į tai, kad Lietuvos politikai reikia atsinaujinti ir žmonėmis, ir idėjomis.

Neslėpsiu, kad kalbėjomės apie būtinybę ir tikėjomės kartu po rudens rinkimų kurti dabartinei vyriausybei alternatyvią koaliciją. Tokią koaliciją, kurioje kriminalinės partijos ir „zadanijos” tebūtų tik tolimas blogų laikų prisiminimas ir tokią vyriausybę, dėl kurios premjero ir ministrų nebūtų gėda nei prieš Lietuvos žmonės, nei prieš užsienio partnerius. Tačiau svarbiausia – kalbėjome apie vyriausybę, kuri piliečiams įkvėptų vilties ir darbas po darbo sugrąžintų žmonių pasitikėjimą valstybe ir Lietuvos politika. Tikėjau, kad įrodę, jog mūsų šalyje taip pat įmanoma vakarietiška politika, į Lietuvą būtume grąžinę ne tik tikėjimą ateitimi, bet ir svetur išvykusius tautiečius.

Suprantu, kad po vakar daug kas pasikeitė. Po mestų įtarimų stambaus masto korupcija, pasitikėjimą bet kuriais Lietuvos politikais sugrąžinti bus dar sunkiau.

Dažnai susikompromitavę politikai ir į neskaidrias istorijas įsipainioję valdininkai kartoja, kad jie yra nekalti, kol teismas neįrodė kitaip, o kiti net ciniškai sako, kad “yra nuteisti už gerus darbus”. Tačiau visuomenės akyse teismas įvyksta daug greičiau – tik pareiškus įtarimus. Ši tiesa dar labiau galioja TS-LKD ir liberalų sąjūdžio partijoms, kurios iki šiol buvo vieninteliais pasirinkimais kompromisų su savo sąžinę nedarančių rinkėjų akyse. Vakar Eligijus priėmė vienintelį teisingą sprendimą pasitraukti. Tačiau tikėjimui kitokia, vakarietiška, skaidria naujos kartos politika buvo suduotas labai rimtas smūgis.

Negaliu sutikti, kad iš šios istorijos ką nors laimėjo konservatoriai, ar bet kuri kita vakarietiškai ir atsakingai mąstanti bei veikianti politinė jėga. Čia pralaimėjo visi skaidrumo ir naujo požiūrio it šviežio oro gūsio priplėkusiame lietuviškos politikos kambaryje laukę Lietuvos žmonės. Senoji nomenklatūra – visokie bradauskai ir malinauskai – dabar tikriausiai trina rankomis.

Kartą tai jau mačiau. Panašiai jaučiausi, kai 2012-aisiais, po Seimo rinkimų, kaip diplomatas likau dirbti socialdemokratų premjero Algirdo Butkevičiaus vyriausybėje. Iš vidaus pamatęs ir nusivylęs, kaip valdoma valstybė ir kaip mąsto politikai dabartinėje valdančiojoje daugumoje, nebegalėjau to toleruoti ir apsisprendžiau žengti į politiką bei kandidatuoti į Europos Parlamentą. Paprasčiausiai nebegalėjau toliau taikstytis su nekompetencija ir švogerizmu persmelktu valdančiųjų veikimu. Žinau, kad daugelį šiandien apėmė liūdesys ir nusivylimas. Tačiau vardan vakarietiškos Lietuvos ateities neturime teisės nusivilti ir nuleisti rankas. Negalime leisti, kad Lietuva prarastų dar ketverius metus. Privalome pasiekti, kad geopolitinių iššūkių akivaizdoje šalį valdanti kriminalinė koalicija ir nekompetentinga valdžia taptų tik trumpu epizodu Lietuvos istorijoje.

Todėl nusivilti nevalia. Negalime patys galvoti ir leisti galvoti kitiems, kad Lietuvoje nieko neįmanoma pakeisti, kad politikoje visi vienodi – neskaidrūs, ciniški, besirūpinantys tik asmenine gerove. Negalime leisti, jog įsivyrautų mąstymas, jog Lietuva visam laikui pasmerkta senosios nomenklatūros valdymui.

Ne. Mūsų valstybė keičiasi į gerą ir šie pokyčiai nebesustabdomi. Lietuvos politinė kryptis pasisuko į vakarietišką ateitį, o ne nomenklatūrinę praeitį.

Todėl nuo šiandien reikės dirbti dvigubai daugiau, dvigubai skaidriau ir dvigubai profesionaliau. Dirbti taip, kad Lietuvos žmonės ir ypač jaunoji karta ne tik atgautų pasitikėjimą Lietuvos ateitimi, bet jo įgytų dar daugiau.

Kad žodžiai neliktų tik tuščiomis deklaracijomis, šiandien pradedu nuo savęs.

Partijoje buvome nusprendę, kad Europos Parlamento nario mandato atsisakysiu, kai bus patvirtintas galutinis partijos kandidatų į Seimą sąrašas. Tačiau vakarykščių įvykių kontekste apsisprendžiau sugrįžti į Lietuvą nieko nelaukdamas ir dėti visas pastangas, kad pasitikėjimas naujos kartos politika ir politikais būtų atstatytas.

Nuoširdžiai tikiu, kad galime Lietuvą paversti teisingesne ir pasididžiavimo verta valstybe, o į mūsų šalies politiką sugrąžinti skaidrumą, tikėjimą ateitimi ir pasitikėjimą vieni kitais.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti