2019.11.25

„NT mokestis neturi tapti našta vienišiems tėvams”

„NT mokestis neturi tapti našta vienišiems tėvams”

Seime skinantis kelią Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo (NTMĮ) pakeitimo projektui, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) narys Mykolas Majauskas siūlo papildyti jį mokesčio lengvatomis tėvams, vieniems auginantiems vaikus.

Šiuo metu galiojantis reglamentavimas leidžia asmenims, auginantiems tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, ir asmenims, auginantiems neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, nemokėti NT mokesčio už turtą, kurio vertė neviršija 286 000 eurų. Siūlomi NTMĮ pakeitimai šią ribą sumažintų iki 200 000 eurų.

Seimo nario pateiktas pasiūlymas leistų vienišiems tėvams, auginantiems vieną ar du vaikus, nemokėti NT mokesčio, jei šio turto vertė nesiekia 300 000 Eur, tuo tarpu vienišiems tėvams, auginantiems tris ar daugiau vaikų, taip pat neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų arba vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, ši riba būtų 400 000 eurų.

Pasak Mykolo Majausko, dabartiniu įstatymo projektu yra ne tik mažinama NT lengvata daugiavaikėms šeimoms, tačiau visiškai nėra įvertinti sunkumai, su kuriais gali susidurti dėl skyrybų ir bendrai turėto NT perėjimo vieno asmens nuosavybėn į mokesčio ribas pateksiančios šeimos, kuriose vaikas ar vaikai auga su vienu iš tėvų. Šiuo metu siūlomas mokesčio modelis taip pat nėra teisingas vienišų tėvų atžvilgiu, kadangi du dirbantys asmenys šeimoje kuria stabilesnę finansinę padėtį nei tėvas ar mama, privalantys vieni išlaikyti vaikus, o jungtinės nuosavybės teise priklausantis NT turto vertė yra dalinama pagal savininkų kiekį.

„Sąlyginai didelės vertės NT ne visuomet parodo asmens gaunamų pajamų lygį, dažnai toks turtas įgyjamas didelių paskolų pagalba, kurių padengimas, pavyzdžiui, skyrybų atveju, užtraukia milžinišką finansinę naštą, ypatingai auginant vaikus“, – savo siūlyme teigia Seimo narys M. Majauskas. 

Kitos aktualijos

2020.08.10

Parlamentarai P. Saudargas, A. Bilotaitė ir R. Petrauskienė prašo išsiaiškinti dėl Klaipėdos uoste įrengtų „Klasco“ sandėlių galimo potencialaus pavojaus

Parlamentarai P. Saudargas, A. Bilotaitė ir R. Petrauskienė prašo išsiaiškinti dėl Klaipėdos uoste įrengtų „Klasco“ sandėlių galimo potencialaus pavojaus
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti