2019.08.30

„Opozicija liko vienintele atsvara galimam R. Karbauskio siautėjimui“

„Opozicija liko vienintele atsvara galimam R. Karbauskio siautėjimui“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodamas politinę situaciją pažymėjo, jog paskutiniaisiais valdančiųjų kadencijos metais, įtaka sugrįžta į Seimo Kultūros komiteto pirmininko rankas.

„Paskutiniai metai iki Seimo rinkimų, kaip sakoma, – paskutinis spurtas. Ir čia Ramūnas Karbauskis gauna naują vėją sau į nugarą – jis sugebėjo perlaužti Prezidento valią dėl ministrų ir Vyriausybės, be to šiandien jis turi Premjerą, kuris kovoja su didesniais iššūkiais nei Vyriausybė, tad kas yra naujasis vadovas? Na ir vėl R. Karbauskis. Šiandien, paskutinių kadencijos metų pradžioje,  mes matome, jog Kultūros komiteto pirmininkas galės savo rankose sutelkti galias, kurios paskutiniu metu buvo pradėjusios sprūsti“, – sakė G. Landsbergis.

Kartu TS-LKD lyderis pažymėjo, jog vienas svarbiausių uždavinių opozicijai – tapti atsvara R. Karbauskiui ir galimiems vienasmeniams jo sprendimams.

„Jei kalbėti apie politinį atrodymą – R. Karbauskis jau padarė visą eilę didelių politinių klaidų. Dabar jam reikia sukurti vaizdą, kad aplink jį nebeliko jokios opozicijos. Premjeras S. Skvernelis tarsi buvo naujas galios centras ir visą vasarą mes kalbėjome, kad štai yra antras polius – patikrinimo sistema, kad R. Karbauskis nedarys vienasmenių sprendimų. O dabar tai silpsta. Vadinasi, mes iš esmės artėjam prie diktatūrinio varianto Seime ir valstybėje apskritai. Prezidentūra dar tiksliai nežino kur važiuoja traukinys ir ką norima padaryti, Premjeras turi kitų iššūkių, tad galia tarsi lieka vienose rankose. Todėl dabar labai svarbus uždavinys opozicijai – likti, kad ir vienintele atsvarą R. Karbauskio valdžiai. Jei ankščiau buvo daugiau nei vienas galios centras – Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas S. Skvernelis, buvęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, opozicija – tai dabar liekame vienintele atsvara, kuri turi stebėti sprendimus, tikrinti, kad jie nepažeistų Konstitucijos, nepažeistų įstatymų. Su tokiu Vyriausybės patvirtinimu, koks jis buvo ir su žiniomis apie Premjero sveikatą, mes matome gana didelį susilpnėjimą visų galių, kurios galėjo kontroliuoti R. Karbauskio siautėjimą“.

Aptardamas prieš kelias savaites paaiškėjusį Seimo narės Irinos Rozovos atvejį, G. Landsbergis pažymėjo, jog tyrimą dėl Rusijos įtakos Lietuvos politikams bus bandoma pakreipti kita linkme arba apskritai nugesinti.

„Net neabejoju, kad tyrimas Seime bus bandomas pakreipti Seimo Pirmininko link, nepaisant to, kad informaciją apie I. Rozovą turėjo ir Premjeras, ir jo komanda, ko gero daug daugiau valstybės tarnautojų, beveik neabejoju, kad ją turėjo ir R. Karbauskis ir tai buvo politiniai sprendimai. Taip pat, neabejoju, kad tirsim Seimo pirmininką. Kodėl? Nes tai patogiausia. Dabar labai svarbu priminti, kad tai nebus pirmas atvejis, kai mes kalbam apie Rusijos įtaką. Turėjom Mindaugą Bastį, turėjom Artūro Skardžiaus atvejį – jis buvo apsaugotas – šiai koalicijai tinka žmonės, kurie siejami su Kremliaus įtaka Lietuvoje. Jau pačios I. Rozovos atvejis skandalingas – paaiškėjus tokiems faktams, kurie artimi valstybės išdavystei, neturėtų politikas savęs matyti Seime, tačiau turime nepamiršti, kad p. Rozova buvo antra partiniame Valdemaro Tomaševskio sąraše – tai itin svarbus žmogus. Apie paties V. Tomaševskio ryšius su įvairiais galimais žvalgybininkais, koloradinėmis juostelėmis ir panašiai, berods 2013 m. buvo vykdomas tyrimas, bet jo nenorėjo socialdemokratai, todėl tyrimas nugesintas. Dabar valstiečiai pasirinks taip pat gesinti tyrimą, nes jiems nenaudinga pyktis su Tomaševskiu – be jo indėlio griūtų visa koalicija. Jau esame šią situaciją išgyvenę M. Basčiu, su A. Skardžiumi, manau, kad taip pat bus ir su I. Rozova“, – pažymėjo G. Landsbergis.

 

Visą interviu su TS-LKD partijos pirmininku G. Landsbergiu galite peržiūrėti čia: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/opozicija/koks-politinis-sezonas-laukia-2?soundtrack=1

 

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti