2018.10.05

Opozicija ragina Premjerą paisyti įstatymų ir pateikti Vyriausybės pasitarimo garso įrašą

Opozicija ragina Premjerą paisyti įstatymų ir pateikti Vyriausybės pasitarimo garso įrašą.

Seimo opozicinių frakcijų atstovai kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami pateikti Vyriausybės pasitarimo garso įrašą, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl informacijos teikimo iš Registrų centro žurnalistams.

„Mes, Lietuvos Respublikos Seimo opozicinių frakcijų atstovai, remdamiesi Seimo Statuto mums suteikiamomis teisėmis ir Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo nuostatomis, ypač šio įstatymo 3 straipsniu, nurodančiu, kad dokumentas yra institucijos veikloje užfiksuota informacija ar jos dalis, nepaisant jos pateikimo būdo, formos ir laikmenos, įskaitant registro duomenis, registro informaciją, registrui pateiktus dokumentus ir (arba) jų kopijas, valstybės informacinės sistemos duomenis, prašome Jus pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarimo, vykusio 2018 m. spalio 3 d., visą ir netaisytą garso įrašą“, – pažymima kreipimesi.

„Raginame Jus neslėpti nuo visuomenės ir žiniasklaidos atstovų pasitarimo eigos ir turinio. Pažymime, kad Jūsų patarėjo atsakymas įrašo prašantiems žurnalistams, kuriuo atsisakyta tą padaryti, demonstruoja aroganciją ir neprofesionalumą. Mus neramina tendencijos, rodančios, kad valdžia bando apriboti žiniasklaidos laisvę ir didinti politinę įtaką žiniasklaidai, – pažymi Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas G. Landsbergis. – Todėl raginame Jus nedelsiant paskelbti minėtą garso įrašą, jį pateikiant mums ir to prašantiems žiniasklaidos atstovams“.

Minėto Vyriausybės pasitarimo metu buvo diskutuojama dėl Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 6, 46-1 ir 50 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto (TAP-18-1591) (18-11457), jame dėl neaiškių priežasčių buvo atmestas Susisiekimo ministerijos pateiktas projektas, kuriuo buvo siūloma, kad žurnalistai galėtų gauti Registrų centro duomenis neatlygintinai.

Kreipimąsi pasirašė TS-LKD, Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų ir mišrios Seimo grupės atstovai.

Kitos aktualijos

2020.01.20

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą
Skaityti daugiau
2020.01.20

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti