2018.06.12

Opozicija siūlo riboti tiesiogines išmokas stambiems ūkiams

Opozicija siūlo riboti tiesiogines išmokas stambiems ūkiams.

Reaguodami į Prezidentės šiandien išsakytą kritiką dėl padėties žemės ūkio sektoriuje, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Mykolo Majausko iniciatyva opozicinių frakcijų atstovai įregistravo įstatymo projektą, kuriame siūloma riboti maksimalias tiesioginių išmokų sumas, nustatant, kad tiesioginių išmokų suma, tenkanti vienam asmeniui ar susijusiems asmenims, negali viršyti 150 000 eurų per metus.

„Dabartinė situacija, kuomet nėra ribojamos maksimalios tiesioginių išmokų sumos, prisideda prie nesubalansuotos ir nesąžiningos konkurencinės aplinkos sudarymo ir palaikymo. Tai skatina žemės ūkio paskirties žemės koncentraciją vienose rankose, o paramą švaisto remiant didelius pelnus ir apyvartas turinčius ūkininkus ir įmones. Tuo tarpu smulkesni ūkiai atsiduria nelygiose konkurencinėse sąlygose. Todėl tikimasi, kad tokie ribojimai sukurs palankesnes sąlygas paramos žemės ūkiui paskirstymui, veiks kaip atgrasanti priemonė nuo žemės ūkio paskirties žemės koncentravimo ir piktnaudžiavimo teikiama parama“, – teigia Seimo narys M. Majauskas.

Europos Sąjungoje vyksta diskusijos dėl maksimalių išmokų slenksčio sumažinimo iki 100 tūkst. eurų. Apie tokius planus pasisakė  ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas svarstant ateinančią finansinę perspektyvą.

Lietuvoje iki šiol 80 proc. visos ES paramos dalijosi 20 proc. paramos gavėjų ir tokia disproporcija, Seimo nario M. Majausko įsitikinimu, netoleruotina.

„Suprantama, kad kai kurie didelius žemės plotus turintys valdančiųjų atstovai gali priešintis tokiai iniciatyvai, tačiau negalime nepaisyti realybės, kad siekiant asmeninių interesų iškreipiama sąžininga konkurencija ir ypač – žemės ūkio srityje“, – apibendrino M. Majauskas.

 

Kitos aktualijos

2020.02.21

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis
Skaityti daugiau
2020.02.21

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti