2020.03.12

Opozicinių frakcijų pareiškimas dėl pandemijos suvaldymo

Opozicinių frakcijų pareiškimas dėl pandemijos suvaldymo

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

TĖVYNĖS SĄJUNGOS–LIETUVOS KRIKŠČIONIŲ DEMOKRATŲ

LIETUVOS LIBERALŲ SĄJŪDŽIO

LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJOS 

FRAKCIJŲ 

 

P A R E I Š K I M A S 

„DĖL EFEKTYVAUS PANDEMINĖS SITUACIJOS SUVALDYMO  LIETUVOJE“

2020 m. kovo 12 d.

Vilnius

 

Mes opozicinės frakcijos atsižvelgdamos į tai, kad:

 

 • Pasaulinė sveikatos organizacija 2020 m. kovo 11 d. paskelbė pandemiją dėl koronaviruso paplitimo Pasaulyje;
 • Europos Sąjungoje kasdien nustatomi tūkstančiai naujų apsikrėtusių COVID-19 atvejų, plečiasi ir mirtingumo mastas ir geografija;
 • kitų valstybių patirtis rodo, kad tik taikant griežtas priemones galima pasiekti efektyvių rezultatų stabdant viruso paplitimą;
 • kaimyninė Lenkija turėdama proporcingai gyventojų skaičiui mažesnį užsikrėtusiųjų paplitimą nei Lietuva jau yra priėmusi sprendimą nutraukti pamokas mokyklose;
 • Jungtinė Karalystė skyrė 30 mlrd. svarų sterlingų kovai su virusu ir jo pasekmėmis, Italija per 25 mlrd. Eur., Lietuva  – kiek daugiau nei 1 mln., kai PSDF rezerve esama beveik 500 mln. Eur.

 

Reikalaujame:

 1. Dėl pandemijos masto multiproblematiškumo koordinavimą pakelti į Vyriausybės lygmenį ir Ministrui Pirmininkui pačiam tiesiogiai imtis vadovavimo pandeminės situacijos suvaldymui Lietuvoje.
 2. Išnaudoti Lietuvos turimas laboratorijų galimybes ir tirti kuo daugiau atvejų, kad būtų išaiškintas kuo tikslesnis viruso paplitimo mastas, taip pat sudarant galimybę, esant motyvuotiems žmonių pageidavimams, patiems susimokėjus, tirtis dėl COVID-19 diagnozės.
 3. Nutraukti ugdymo procesą švietimo įstaigose ir pagal galimybes organizuoti nuotolinį mokymą  ir sudaryti galimybes supaprastinta tvarka gauti nedabingumo pažymėjimus tėvams ar asmenimis prižiūrintiems vaikus.
 4. Sekant Izraelio pavyzdžiu griežtai kontroliuoti į Lietuvą atvykstančiuosius: drausti skrydžius iš didžiausių koronaviruso paplitimo šalių, o visiems grįžtantiems bei atvykstantiems – taikyti privalomą dviejų savaičių karantiną.
 5. Uždrausti organizuoti masinius renginius: koncertus, konferencijas, sporto renginius  ir kitus, o suplanuotus – atšaukti.
 6. Imtis būtinų priemonių apsaugant visus medicinos darbuotojus, skiriant reikalingas asmens apsaugos priemones, nediskriminuojant dirbančių valstybinėse ir privačiose gydymo įstaigose.
 7. Skirti reikiamas lėšas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo ir užkardyti viruso plitimą bei pasekmių šalinimą aprūpinant gydymo įstaigas reikalingomis priemonėmis medicinos darbuotojų saugumui ir inventoriumi reikalingu ligonių gyvybių gelbėjimui.
 8. Nedelsiant paskelbti bendrą išsamų komunikatą su detalia informacija šalies gyventojams kokių veiksmų ir kokiais atvejais būtina imtis. Komunikate informuojant kokių priemonių imsis Vyriausybė, jei viruso paplitimo mastas sparčiai augs, kad šalies gyventojai būtų užtikrinti, kad Valstybė pasiruošusi, žino, geba ir valdo situaciją.
 9. Koronaviruso ligą priskirti „ypač pavojingų ligų kategorijai“ ir taip užtikrinti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, kurie prižiūri koronos virusu sergančius asmenis, ar vykdo epidemijų profilaktikos priemones pavojingų ligų židiniuose, teisę į draudimą darbingumo netekimo atveju, papildomos kompensacijos netekus sveikatos ar mirus.
 10. Užtikrinti teisę į draudimą darbingumo netekimo atveju medikams, socialiniams darbuotojams priskiriama liga prie pavojingų, o ne ypač pavojingų.
 11. Pasirūpinti, kad sveikatos ir socialines paslaugas teikiantys darbuotojai būtų aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis.
 12. Skubiai parengti Lietuvos ekonomikos gelbėjimo planą.

 

Suprasdami, kad visuomenės susitelkimas, atsakomybė ir sąmoningumas labiausiai gali prisidėti prie pandeminės situacijos suvaldymo ir visų mums brangių žmonių gyvybių išsaugojimo, primygtinai visus Lietuvos gyventojus raginame:

 1. Nenuvertinti problemos sudėtingumo ir elgtis atsakingai. Vykdyti oficialių institucijų nurodymus bei rekomendacijas. Jei Jūs nebijote susirgti – Jūsų veiksmai gali sukelti mirtinas pasekmes žmonėms, su kuriais kontaktuojate.
 2. Jokiu būdu, įtariant užsikrėtimą koronavirusu, nevykti į gydymo įstaigas, o skambinti pagalbos numeriu 112 – vykdami į gydymo įstaigas rizikuojate kitų sveikata, o ypač medikų, nuo kurių priklauso efektyvios pagalbos teikimas ir gyvybių gelbėjimas.
 3. Venkite didelių susibūrimo vietų, dažnai plaukite ir dezinfekuokite rankas, instruktuokite atsakingai elgtis savo artimuosius.

 

Esame pasirengę konstruktyviai padėti valdančiajai daugumai operatyviai reaguoti į kylančias problemas, skubiai svarstyti ir priimti būtinus teisės aktus.

Raginame Vyriausybę  ir ekstremalių situacijų valdymo komisiją imtis atsakingų ir ryžtingų veiksmų, būti absoliučiai atviriems, skelbti išsamią ir patikimą informaciją apie esamą padėtį. Tik veikiant atsakingai galima pelnyti pasitikėjimą, kuris ypatingai svarbus šiame laikotarpyje.

Tuo pačiu reiškiame didelį dėkingumą ir pasitikėjimą visa medikų bendruomene. Jūsų pasiaukojimas ir atsakingas rūpestis dirbant ypatingai įtemptomis ir sudėtingomis sąlygomis verti aukščiausios pagarbos, supratimo ir palaikymo.

 

Kitos aktualijos

2020.04.07

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus
Skaityti daugiau
2020.04.07

„Lietuvoje – dviguba krizė: versle – ekonominė ir valdžioje – sveiko proto“

„Lietuvoje – dviguba krizė: versle – ekonominė ir valdžioje – sveiko proto“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti