2018.06.19

„Panevėžio meras turėtų nedelsiant atsistatydinti“

„Panevėžio meras turėtų nedelsiant atsistatydinti“ .

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  (TS-LKD) frakcijos narė Rasa Juknevičienė teigia, jog atsakomybę dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos sulaikyto Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko turėtų prisiimti Seimo narys Povilas Urbšys, o pats meras – atsistatydinti.

2015 m. Panevėžio mero vietą tais metais vykusiuose savivaldybių tarybų bei merų rinkimuose laimėjo parlamentaro Povilo Urbšio judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą Kartu“ narys R. M. Račkauskas, kurį šiandien sulaikė STT įtariant, jog Panevėžyje galėjo būti piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus, už tai atsilyginant kyšiais.

„Povilo Urbšio eksperimentas su „švariausiu ir skaidriausiu“ judėjimu, atėjusiu į valdžią per rinkimų komitetą, žlugo. Dėl prarastų ketverių miesto metų visa atsakomybė tenka visų pirma judėjimo „Kartu“ politiniam lyderiui, o pats meras R. M. Račkauskas po tokių žinių turėtų nedelsdamas atsistatydinti, juolab, kad iki rinkimų judėjimo nariai deklaravo esantys patys skaidriausi“, – teigė TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkė R. Juknevičienė.

Primename, jog meras R. M. Račkauskas prieš rinkimus žadėjo rinkėjų pasitikėjimo nenaudoti asmeninei naudai, netoleruoti politinių suokalbių nukreiptų prieš miesto žmonių interesus, neišduoti sąrašo „Kartu“ komandos. Sąrašo kandidatai savo asmeniniu parašu patvirtino duotą pažadą rinkėjams.

„Po rinkimų kilus nesutarimams su parlamentaru P. Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą, taip sulaužant deklaratyvius priešrinkiminius pažadus. Akivaizdu, kad pažadai rinkėjams buvo sulaužyti dar kartą, asmeninius interesus pastatant prieš miestiečių dėl ko šiandien meras ir buvo sulaikytas“, – komentavo Seimo narė R. Juknevičienė.

Kitos aktualijos

2020.05.28

Siūloma Vilniaus miestui nupirkti Lietuvos edukologijos universiteto stadioną ir jį rekonstruoti

Siūloma Vilniaus miestui nupirkti Lietuvos edukologijos universiteto stadioną ir jį rekonstruoti
Skaityti daugiau
2020.05.28

Konservatoriai prašo Viešųjų pirkimų tarnybos griežtai vertinti bandymus dangstytis pandemija

Konservatoriai prašo Viešųjų pirkimų tarnybos griežtai vertinti bandymus dangstytis pandemija
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti