2016.05.04

Pareiškimas dėl kandidatavimo Šalčininkų-Vilniaus apygardoje Seimo rinkimuose

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Politikos komiteto pirmininkas Andrius Kubilius apsisprendė artėjančiuose Seimo rinkimuose kandidatuoti Šalčininkų –Vilniaus apygardoje.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Politikos komiteto pirmininkas Andrius Kubilius apsisprendė artėjančiuose Seimo rinkimuose kandidatuoti Šalčininkų –Vilniaus apygardoje.

TS-LKD Prezidiumo posėdyje buvo pritarta šiai kandidatūrai. Galutinį sprendimą priims TS-LKD taryba š.m. gegužės 21 d.

A.    Kubiliaus pareiškimas – pridedamas.

 

PAREIŠKIMAS

Dėl kandidatavimo Šalčininkų-Vilniaus apygardoje

2016 m. gegužės 4 d.

 

Vilniaus kraštas yra ypatingas kraštas. Tai turtingo istorinio ir kultūrinio paveldo, neišnaudoto didelio ekonominio potencialo, tačiau taip pat tikrų, o kartais dirbtinai skatinamų, tariamų nesutarimų regionas.

Tai regionas, į kurio problemas nekreipiant dėmesio arba jų tinkamai ir laiku nesprendžiant, tos problemos, ypač kai jomis pasinaudoja Kremliaus minkštųjų galių strategai, gali tapti pavojingomis visos valstybės geopolitiniam saugumui. Deja, pastaruoju laikotarpiu valdžia šio regiono atžvilgiu neturi jokios aiškios valstybinės politikos, o dauguma Lietuvos politikų šį regioną yra visiškai užmiršę, ignoruoja ir taip palieka jį vis uždaresniam ir mažiau į Lietuvą integruotam politiniam egzistavimui.

Artėjantys Seimo rinkimai yra gera proga šias tendencijas pradėti keisti.

Todėl dėl minėtų priežasčių apsisprendžiau Seimo rinkimuose kandidatuoti Šalčininkų-Vilniaus apygardoje.

Apsisprendžiau kandidatuoti Šalčininkų-Vilniaus apygardoje ne tam, kad laimėčiau, o tam, kad parodyčiau, jog mums tikrai rūpi šio gražaus krašto ateitis, kad paskatinčiau vietos žmones atvirai diskutuoti tai, kas jiems rūpi, ne tik tarpusavyje ar su savo bendruomenės politiniais lyderiais, bet ir su kitaip galvojančiais, kad tokiu būdu padėčiau vietos lenkams suartėti su likusia Lietuva, ir galų gale, kad parodyčiau, jog mes, lietuviai ir Lietuvos lenkai esame tokie pat žmonės. Tikiuosi, kad mano dalyvavimas paskatins gyvesnę diskusiją ir tarp pačių Lietuvos lenkų, ir tarp lietuvių, ir tarp lietuvių bei lenkų apie šio krašto tariamas ir tikras problemas.

Kandidatuoju ir rodau pavyzdį kitiems Lietuvos politikams sugrįžti į šį regioną. Sugrįžti ne tik per rinkimus. Žinau, kad laimėti nėra daug vilčių, bet taip pat žinau, kad imuosi dar vieno, atrodytų beviltiško, bet būtino reikalo.

Tikiuosi, kad šiuo mano asmeniniu apsisprendimu taip pat pradedame ir kitokią mūsų partijos politiką šiame regione: dalyvavimo, ne nusišalinimo; organiškos integracijos, o ne istorinių skaudulių aitrinimo; barjerų griovimo, o ne dirbtinų barjerų statymo politiką.

Siekiame demonstruoti naują, atsakingą, valstybinį požiūrį į Pietryčių Lietuvos regioną; tuo pačiu stengsimės suaktyvinti konstruktyvias, tarpusavio supratimo siekiančias jėgas šiame regione, Lietuvoje ir kaimyninėje Lenkijoje; siekdami tokių tikslų imsimės įgyvendinti visą eilę specialių programų: televizijos transliacijų, diskusijų klubų, specialių šio krašto partnerysčių su kitomis savivaldybėmis, Vilniaus krašto kultūrinio paveldo įprasminimo programas. Tam bus telkiamos tiek partijos narių, tiek tokį pat rūpestį jaučiančių nepartinių žmonių pastangos.

Pagarbiai,

Andrius Kubilius

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti