2019.01.28

Parlamentarai kreipėsi į Prezidentę ir Vyriausybę dėl paramos Venesuelos opozicijai ir šalyje esantiems lietuviams

Politinė krizė ir protestai prieš diktatorių – prezidentą Nikolą Madurą (Nicolás Maduro) Venesueloje sulaukia vis didesnio tarptautinės bendruomenės ir artimiausių Lietuvos sąjungininkų dėmesio.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ragindami palaikyti Pasaulio lietuvių bendruomenės prašymą padėti Venesueloje esantiems lietuviams, taip pat palaikyti Lietuvos sąjungininkų JAV ir Didžiosios Britanijos poziciją pripažinti Chuaną Gvaidą (Juan Guaidó) laikinuoju Venesuelos prezidentu.

Politinė krizė ir protestai prieš diktatorių – prezidentą Nikolą Madurą (Nicolás Maduro) Venesueloje sulaukia vis didesnio tarptautinės bendruomenės ir artimiausių Lietuvos sąjungininkų dėmesio. Sausio 23 d. Venesuelos Nacionalinio Susirinkimo pirmininkas Ch. Gvaidas pasiskelbė laikinuoju prezidentu. Paramą jam pareiškė JAV ir didžiosios Venesuelos kaimynės: Brazilija, Kolumbija ir Argentina. Protestai prasidėjo opozicijai atsisakius pripažinti socialisto N. Maduro perrinkimą prezidentu pernai vykusiuose rinkimuose, sulaukusiuose griežtos tarptautinės kritikos.

JAV iniciatyva sausio 26 d. buvo sušauktas skubus Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis dėl krizės Venesueloje. Protestams peraugant į kruvinus piliečių susirėmimus su N. Maduro režimą remiančiomis karinėmis pajėgomis ir žuvusiųjų skaičiui nuolat augant, situacija Venesueloje susirūpino ir kitos didžiosios valstybės. JAV pavyzdžiu pripažinti Ch. Gvaidą laikinuoju Venesuelos vadovu pasekė Kanada ir Didžioji Britanija. Prancūzija, Vokietija kartu su Ispanija ir Didžiąja Britanija taip pat pareikalavo iš N. Maduro per aštuonias dienas surengti laisvus ir demokratiškus pirmalaikius rinkimus, kitu atveju minėtos valstybės Venesuelos prezidentu pripažins Ch. Gvaidą. Tuo metu tvirtą paramą N. Madurui pareiškė Rusija ir Kinija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sausio 24 d. paskambino N. Madurui ir išreiškė palaikymą „teisėtai Venesuelos valdžiai iš išorės išprovokuotos vidaus politinės krizės sąlygomis“.

„Pritariame JAV valstybės sekretoriaus M. Pompeo žodžiams, kad atėjo laikas visoms valstybėms stoti į kurią nors pusę: arba palaikyti laisvės jėgas, arba socialistinį Maduro režimą. Be to, itin svarbu užtikrinti Venesueloje esančių tautiečių saugumą, dėl to remiame Pasaulio lietuvių bendruomenės raginimą Lietuvos Vyriausybei imtis visų priemonių padėti Venesueloje gyvenantiems lietuviams, įskaitant galimybės grįžti į Lietuvą sudarymą“, –  teigė A. Ažubalis.

Pasak L. Kasčiūno, Lietuva negali likti pasyvi Venesuelos krizės stebėtoja.

„Lietuva yra pirmoji valstybė, išsivadavusi iš sovietinio-socialistinio tautų kalėjimo, ir kiekvienos tautos noras padaryti tą patį negali likti neišgirstas. Todėl raginame Lietuvos Respublikos Prezidentę ir Vyriausybę palaikyti mūsų sąjungininkų JAV ir Didžios Britanijos poziciją pripažinti Ch. Gvaidą laikinuoju Venesuelos prezidentu ir tapti antrąja Europos Sąjungos valstybe, kuri ištiesia ranką nuo socialistinės diktatūros kenčiančiai venesueliečių tautai, norinčiai nusimesti diktatoriškus socialisto N. Maduro pančius“, – rašto motyvus komentavo L. Kasčiūnas.

Kitos aktualijos

2019.10.21

Būtina ištirti, ar ekologinė katastrofa Alytuje kilo dėl nusikalstamo aplaidumo

Būtina ištirti, ar ekologinė katastrofa Alytuje kilo dėl nusikalstamo aplaidumo
Skaityti daugiau
2019.10.21

Konstitucinis Teismas priėmė 46 Seimo narių grupės prašymą dėl merui ir savivaldybių taryboms suteiktų įgaliojimų

Konstitucinis Teismas priėmė 46 Seimo narių grupės prašymą dėl merui ir savivaldybių taryboms suteiktų įgaliojimų
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti