R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
J. Džiugelis
2019.05.02

Parlamentarai kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą dėl neįgaliesiems nepritaikytų gydymo įstaigų

Parlamentarai kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą dėl neįgaliesiems nepritaikytų gydymo įstaigų

Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 340 sveikatos priežiūros įstaigų, tačiau daugiau nei pusės jų patalpos nepritaikytos žmonėms su judėjimo ir net 74,4 proc. žmonėms su regos negalia. Šie šokiruojantys duomenys paaiškėjo paskelbus 2018 m. tyrimų apie fizinės aplinkos pritaikymą neįgaliesiems valstybės ir savivaldybių gydymo paskirties įstaigose vertinimo rezultatus.

Nusprendę išsiaiškinti tokios apverktinos padėties priežastis Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Justas Džiugelis ir Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė sužinojo, kad dar 2001 m. birželio 14 d. patvirtintame aplinkos ministro  įsakyme nurodyta, jog sveikatos priežiūros įstaigos turi būti pritaikytos žmonėms su negalia. Jų teritorijose žmonėms su negalia turi būti užtikrinta judėjimo ir patekimo į šias įstaigas galimybė. Įėjimai ir judėjimui skirtos patalpos, taip pat visos pagrindinės ir pagalbinės paskirties lankytojams skirtos patalpos (registracijos, laukimo patalpos, palatos, procedūrų kabinetai, sanitariniai mazgai, vonios ir kt.) turi būti tokios, kad būtų užtikrintas laisvas šių žmonių judėjimas.

Tačiau detalesnį sveikatos priežiūros įstaigų patalpų pritaikymą reglamentuoja higienos normos, kuriose nėra aiškiai įtvirtintų reikalavimų jas pritaikyti neįgaliesiems. Tad, išduodant licencijas, į tai tiesiog numojama ranka.  

J. Džiugelis ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, ragindami imtis aktyvių veiksmų, kad teisės aktų reikalavimai dėl patalpų ir pastatų, kuriuose teikiamos ar ketinamos teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugos,  pritaikymo neįgaliesiems būtų tinkamai įgyvendinti.

„Sveikata yra svarbiausias dalykas gyvenime, todėl situacija, kai žmonės negali patekti į gydymo įstaigą ir gauti medicininę pagalbą, yra netoleruotina. Ministras privalo užtikrinti tokią gydymo įstaigų licencijavimo tvarką, kad jos būtų prieinamos visiems, o galimybių pagal savo norus interpretuoti įstatymus tiesiog neliktų“, – teigia Seimo narys Justas Džiugelis.

Jam antrina ir parlamentarė R. Morkūnaitė – Mikulėnienė: „Valstybės pareiga pasirūpinti piliečiu, o ypač tuo, kuriam reikia daugiau pagalbos. Gaila, tačiau itin dažnai susiduriame su Vyriausybės nenoru išgirsti ir kalbėtis. Vis tik tikiuosi, kad ministras galiausiai parodys lyderystę, sprendžiant negalią turinčių žmonių problemas. Tam galėtų būti panaudojamos Europos Sąjungos lėšos, kurios leistų pritaikyti gydymo įstaigų infrastruktūrą visiems visuomenės nariams.“

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti