2018.06.01

Parlamentarai ragina Seimo Etikos ir procedūrų komisiją įvertinti Michalo Mackevičiaus veiklą

Parlamentarai ragina Seimo Etikos ir procedūrų komisiją įvertinti Michalo Mackevičiaus veiklą

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nario konflikto su aukšto rango Lenkijos politikais ir teisėsauga. Kreipimesi parlamentarai prašo įvertinti Lietuvos Respublikos Seimo nario ir „Lietuvos lenkų sąjungos“ pirmininko Michalo Mackevičiaus veiklą.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie tai, kad parlamentarui M. Mackevičiui, kuris yra ir nevyriausybinės organizacijos „Lietuvos lenkų sąjunga“ pirmininkas, Lenkijos Respublikos prokuratūra yra pateikusi įtarimus dėl finansinės paramos, kurią Lenkijos Vyriausybė skyrė lenkų bendruomenės palaikymui Lietuvoje, naudojimo ne pagal paskirtį. Toje pačioje publikacijoje teigiama, kad M. Mackevičių, kuris per 2018 m. gegužės 2 d. vykusį „Lietuvos lenkų sąjungos“ suvažiavimą perrinktas šios organizacijos pirmininku, dar iki perrinkimo buvo informuotas apie jam pateiktus įtarimus, dėl ko Lenkijos Respublikos ambasadorė Lietuvai Urszula Doroszewska jam pranešė, jog jis negali kandidatuoti į „Lietuvos lenkų sąjungos“ pirmininko postą. Taip pat portale www.zw.lt 2018 m. gegužės 29 d. pasirodė informacija, kurioje nurodoma, kad M. Mackevičius yra gavęs šaukimą iš Lenkijos Respublikos prokuratūros atvykti į apklausą įtariamojo statusu. Kartu viešojoje erdvėje pažymima, jog atsakydamas į žiniasklaidos atstovų klausimus dėl fondo veiklos M. Mackevičius nevengė neetiškų pasisakymų Lenkijos Respublikos ambasadorei Lietuvoje.

„Lietuva glaudžiai bendradarbiauja su Lenkijos ambasada Lietuvoje, palaiko diplomatinius ryšius su Lenkija. Tokią Seimo nario ir vienos iš lenkų tautinių mažumų organizacijos vadovo retoriką ir galimai neskaidrią veiklą Lietuvoje derėtų vertinti ne tik kaip neetišką, bet ir kurstančią tautinę nesantaiką“, – teigė vienas iš kreipimosi autorių Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

Kreipimesi TS-LKD nariai klausia, ar tokie Seimo nario M. Mackevičius pasisakymai apie mūsų strateginės partnerės Lenkijos atstovę Lietuvoje, ambasadorę U. Doroszewską dera su Seimo nariams keliamais etikos standartais? Taip pat domimasi, ar M. Mackevičiaus pirmininkavimas paramą iš užsienio gaunančios ir galimai neskaidriai ją naudojančios daugiatūkstantinės organizacijos „Lietuvos lenkų sąjunga“ yra suderinamas su Seimo nario statusu ir pareigomis?

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti