2019.05.09

Parlamentarai ragina Seimo pirmininką paspartinti dekomunizacijos procesą Lietuvoje

Parlamentarai ragina Seimo pirmininką paspartinti dekomunizacijos procesą Lietuvoje

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ragindami paspartinti Viešųjų erdvių dekomunizacijos įstatymo, Lukiškių aikštės įstatymo ir Draudimo platinti ir demonstruoti Georgijaus juostas pataisų projektų svarstymą Seime.

Pasak Seimo narių, nors gegužės 9 d. pasaulyje minima Antrojo pasaulinio karo pabaigos diena, Lietuvai ir kitoms Baltijos ir Vidurio Europos valstybėms šis minėjimas nėra proga švęsti. Karo pabaiga mūsų valstybei atnešė kitą 50 metų trukusią Sovietų Sąjungos okupaciją, žudymą ir tremtis, nuo kurių nukentėjo šimtai tūkstančių Lietuvos gyventojų. Šiandien komunistinės okupacijos pėdsakai Lietuvoje išliko ne tik gyventojų prisiminimuose – šalies miestuose ir miesteliuose esančios viešosios erdvės, simboliai ir įvairių viešų objektų pavadinimai vis dar liudija okupacinio režimo ideologiją, garbina lietuvių tautą kalinusių veikėjų atminimą. Taip pat, jau daug metų neišspręstas lieka ir valstybingumą reprezentuoti turinčios valstybinės Lukiškių aikštės klausimas.

„Visų šių aspektų reikšmė išauga žvelgiant į Lietuvos kaimyninių valstybių vykdomą užsienio politiką. Dabartinė Rusijos vadovybė neigia ir nesutinka pasmerkti komunistines represijas, kitus totalitarinio režimo nusikaltimus bei informacinėmis priemonėmis „eksportuoja“ tokį požiūrį į kitas valstybes. Per pastaruosius kelis metus Rusija aktyviai perkuria tam tikrus sovietinės istorijos epizodus ir paverčia juos šalies užsienio politikos įrankiais. Daugelis informacinio karo ekspertų, taip pat ir Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento atstovai, perspėja, kad aktualizuodami sovietinę praeitį, komunistinius simbolius bei remdami komunistinių švenčių minėjimus kitose šalyse, Kremliaus valdininkai siekia pabrėžti tos valstybės priklausomybę Rusijos įtakos sferai, skatinti sovietinę nostalgiją tarp vietos gyventojų“, – teigė A. Ažubalis.

„Todėl atėjo metas atsikratyti okupantus šlovinančių viešųjų objektų ir pavadinimų, taip nepaliekant abejonių dėl mūsų valstybės istorinio pasakojimo. Privalome apsivalyti nuo Lietuvą žeminusio režimo liekanų ir stiprinti mūsų istorinę atmintį, kuri padėtų pagrindus darniam visuomeniniam gyvenimui. Akivaizdu, kad kol nebus užbaigtas Lietuvos dekomunizacijos procesas, o valstybės kultūra ir istorija nebus puoselėjama viešai – nebus statomi aiškūs valstybingumą atspindintys paminklai, minimi istoriniai įvykiai ir datos – pastangos užtikrinti valstybės ir jos piliečių informacinį saugumą bus bevaisės“, – teigė L. Kasčiūnas.

Kitos aktualijos

2020.05.25

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą
Skaityti daugiau
2020.05.25

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti