2017.04.27

Parlamentarai siūlo atidėti PVM lengvatos šildymui naikinimą

Siūloma dar atidėti PVM lengvatos šildymui naikinimą, nes Vyriausybė, žadėjusi sukurti kompensacinį mechanizmą, kad šiluma nebrangtų mažas pajamas turinčioms arba nepasiturinčioms šeimoms, to nepadarė.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Mykolas Majauskas, Ingrida Šimonytė ir Jurgis Razma įregistravo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma dar atidėti PVM lengvatos šildymui naikinimą, nes Vyriausybė, žadėjusi sukurti kompensacinį mechanizmą, kad šiluma nebrangtų mažas pajamas turinčioms arba nepasiturinčioms šeimoms, to nepadarė.

„Daugelis šalies gyventojų, gaunantys mažas ir vidutines pajamas, didelę dalį savo pajamų vis dar turi skirti būtiniausioms komunalinėms paslaugoms apmokėti. PVM lengvatos pratęsimas sumažintų šią naštą, nes šilumos tiekimas daugiabučiams vis dar yra brangus ir neefektyvus, už kurį atsakomybę turėtų prisiimti valstybė, o ne perkelti ant centralizuotai teikiamos šilumos vartotojų pečių. Ši lengvata turėtų galioti iki tol, kol bus vartotojams užtikrinta konkurencinga kaina už teikiamą centralizuoto šildymo paslaugą“, – sako vienas iš įstatymo projekto iniciatorių Mykolas Majauskas.

Pasak parlamentaro, siūlymai, panaikinus PVM lengvatą centriniam šildymui, kompensuoti dalį padidėjusių išlaidų, socialiniais paramos gavėjais paverstų šimtus tūkstančių Lietuvos gyventojų. Tai yra ne tik papildoma biurokratinė našta savivaldybei, bet ir moralinė žala daugiabučių gyventojams. Taip pat atkreiptinas dėmesys, jog dalis vartotojų dėl sudėtingų paramos procedūrų ir moralinės stigmos socialinės paramos nesikreiptų. Tuo tarpu dalis vartotojų, panaikinus lengvatą, neturėtų teisės kreiptis, nors ir jų namų ūkių finansinė padėtis būtų reikšmingai pablogėjusi, priartėtų, bet vis dar netenkintų kompensacijai reikalingų kriterijų.

Primename, kad šiuo metu galiojančiame įstatyme numatyta, kad lengvata nustoja galioti 2017 metų birželio 1 d.

 Įstatymo projektu siūloma numatyti, kad 9 proc. PVM mokesčio lengvata  šilumos energijai, tiekiamai gyvenamosioms patalpoms šildyti (įskaitant šilumos energiją, perduodamą per karšto vandens tiekimo sistemą), į gyvenamąsias patalpas tiekiamam karštam vandeniui arba šaltam vandeniui karštam vandeniui paruošti ir šilumos energijai, sunaudotai šiam vandeniui pašildyti, galiotų iki 2020 m. birželio 1 d.

Kitos aktualijos

2020.01.17

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“
Skaityti daugiau
2020.01.17

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti