2019.09.11

Parlamentaras M. Majauskas siūlo finansų ministrui V. Šapokai išlaikyti stuburą

Parlamentaras M. Majauskas siūlo finansų ministrui V. Šapokai išlaikyti stuburą

Šiandien Finansų ministerijai paskelbus ateinančių metų darbo užmokesčio prognozes, kuriose kitąmet planuojamas 7.4% darbo užmokesčio augimas, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas teigia, jog valdantieji gyvenimą mato pro rožinius akinius.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys pažymi, jog Finansų ministerijos prognozė gerokai optimistiškesnė, nei pateikiamos „Swedbank“ ar SEB ekonomistų prognozės, kuriose darbo užmokesčio augimas numatomas iki 5-6.5%.

„Finansų ministerija pateikia prognozes, kuriomis remiantis planuojami ir ateinančių metų valstybės biudžetai. Svarbu pabrėžti, jog ateinantys metai yra rinkiminiai, ir, panašu, jog valdančioji dauguma neatsispyrė pagundai pažiūrėti į gyvenimą pro rožinius akinius. Finansų ministerijos prognozės yra reikšmingai užkeltos lyginant su tuo kas yra prognozuojama bankuose, kuriems tai eiliniai metai, tad jokios paskatos matyti pasaulį kitaip nėra“, – sakė M. Majauskas.

Kartu TS-LKD frakcijos narys pabrėžia, jog prognozių skirtumas reiškia maždaug 150 mln. eurų papildomų „orinių“ pajamų valstybės biudžete, kurios reikalingos įgyvendinti naujiems valdančiosios daugumos pažadams.

„Finansų ministras V. Šapoka yra akivaizdžiai spaudžiamas valdančiosios koalicijos rinkiminiais metais numatyti papildomas išlaidas ir todėl yra priverstas planuoti papildomas pajamas. Deja, pajamos tik pieštos, o išlaidos iš visų mokesčių mokėtojų kišenės bus grynos. Tai dar viena neatsakingos mokesčių reformos „milijardą milijonams“ pasekmė, kurios padarinius jausime dar ne vienerius metus“, – teigė M. Majauskas.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti