2019.04.26

Parlamentaras siūlo uždaryti VĮ „Regitrą“

Parlamentaras siūlo uždaryti VĮ „Regitrą“

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną siūlydamas tęsti reformas ir kuriamą vieningą Transporto priemonių registrą atiduoti administruoti VĮ Registrų centrui bei spręsti dėl VĮ „Regitros“ veiklos peržiūrėjimo.

Ketvirtadienį E. Misiūnas pristatė visuomenei planą kurti vieningą Transporto priemonių registrą.

„Naujasis registras neveiks vienas pats, bet turės derėti su jau esamais šalies registrais, gyventojų, juridinių asmenų ir kitais, taigi bus būtina keistis duomenimis ir akivaizdu, kad efektyviausia bei ekonomiškiausia yra sutelkti visus registrus vienam tvarkytojui. Tokia sistema yra pavyzdinė ir veikia Austrijoje. O tada jau galima pagalvoti dėl VĮ „Regitros“ prasmės, nes Lietuvai turėti kelias registruojančias įmones yra per didelė prabanga“, – sako Seimo narys.

Ministras E. Misiūnas yra sakęs, kad rudenį teisės aktų projektai pasieks Seimą, o nauji pakeitimai gali atsirasti 2020 m.

„Ministerijos ir atskiros institucijos optimizavimui aktyviai priešinasi, bet valstybės interesas turi būti svarbesnis. Vidaus reikalų ministerija jau yra iškėlusi Gyventojų registrą iš ministerijos ir perdavusi VĮ Registrų centrui, o valstybė skaičiuoja pagerėjusį bei atpigusį administravimą. Tikiuosi, kad ir toliau registrai bus jungiami bei integruojami“, – teigia K. Masiulis.

VĮ „Regitra“ teikia vairavimo egzaminų, vairavimo pažymėjimų išdavimo, transporto priemonių numerių ir duomenų valdymo paslaugas. Įmonėje dirba beveik 550 darbuotojų, vidutinis atlyginimas yra 2 tūkst. eurų.

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti