2019.01.24

Parlamentarė prašo atsakingų institucijų ištirti Klaipėdos universitetinės ligoninės pirkimus

TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja A. Bilotaitė kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydama išsiaiškinti, ar įsigydama didelės vertės robotinę chirurginę įrangą VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė nepažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydama išsiaiškinti, ar įsigydama didelės vertės robotinę chirurginę įrangą VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė nepažeidė Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų. Kaip skelbė naujienų portalas „15min”, ligoninė neskelbiamų derybų būdu išsinuomojo šią įrangą už beveik 3 mln. eurų, kai jos pardavimo kaina rinkoje yra kone perpus mažesnė.

„Nors teigiama, kad ligoninė šią įrangą įsigijo iš savo uždirbtų lėšų, kyla klausimas, ar tokios sumos uždirbamos skaidriai, ar nėra taip, kad už tokius brangius pirkinius neteisėtų priemokų pavidalu sumoka pacientai?“ – klausia A. Bilotaitė.

Parlamentarė taip pat kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, kuriai pavaldi Valstybinė ligonių kasa skirsto Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas bei atlieka jų panaudojimo priežiūrą. Pasak politikės, ši institucija turėtų griežčiau kontroliuoti, kaip naudojamos valstybės biudžeto lėšos.

Siekdama išsklaidyti įtarimus dėl galimai neskaidriai vykdomų viešųjų pirkimų minėtoje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, A. Bilotaitė prašo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos inicijuoti šios ligoninės nepriklausomą finansinės veiklos auditą.

„Apie tai, kad sveikatos priežiūros įstaigos savo nuožiūra perka brangią įrangą, kuri vėliau nenaudojama arba naudojama per mažai, nėra naujiena. Kitas klausimas, kokiomis lėšomis tokie brangūs pirkiniai apmokami. Dabar galiojančią tvarką, kai analogiškiems pirkimams užtenka įstaigos steigėjo (šiuo atveju, Klaipėdos miesto savivaldybės) pritarimo, būtina keisti, nes ji atveria kelius korupcijai ir neskaidriems susitarimams“, – teigia A. Bilotaitė.

Parlamentarės nuomone, Klaipėdos miesto savivaldybė, pritardama tokiems brangiems pirkimams, turėtų atsižvelgti ne į jai pavaldžios ligoninės vadovų ambicijas, o pirmiausiai į visų klaipėdiečių ir Klaipėdos regiono pacientų interesus.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti