R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2018.12.11

Parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė ragina Premjerą įvertinti jo sulyginimą su Benitu Musoliniu

Parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė ragina Premjerą įvertinti jo sulyginimą su Benitu Musoliniu

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydama atlikti tyrimą ir nustatyti, ar Seimo narys Algimantas Kirkutis, viešai žavėdamasis fašistiniu Italijos diktatoriumi B. Musoliniu ir tuo pačiu Ministru Pirmininku S. Skverneliu, nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso ir visuotinai priimtų etikos ir moralės normų.

2018 m. gruodžio 6 d. savo „Facebook“ paskyroje parlamentaras Algimantas Kirkutis rašė: „Siandiena Seime buvo pasakyta labai gera LR Premjero kalba. Pagal emocini ikruvi ji kazkuo man primine Musolinio temperamenta“.

Seimo Laisvės premijų komisijos pirmininkė atkreipė dėmesį, kad tiek šis tekstas, tiek ir prie jo pridėti jausmaženkliai rodo, kad Seimo narys pozityviai vertina Premjero galimą panašumą su fašistinio režimo įkūrėju ir diktatoriumi, palaikiusiu artimus ryšius su A. Hitleriu ir atsakingu už daugybės žmonių žūtis.

„Manau, kad žmonėms, nukentėjusiems nuo totalitarinių režimų – tai didelis įžeidimas, kuomet parlamentaras, išreikšdamas savo susižavėjimą ir džiugesį dėl Premjero pasisakymo, lygina jį su B. Musoliniu, kurio nusikaltimai atnešė mirtį tūkstančiams žmonių. Kol nėra viešo atsiribojimo, tylą iš S. Skvernelio ir R. Karbauskio telieka vertinti kaip pritarimą frakcijos kolegos teiginiams. Kitą vertus, iš pastarojo meto Premjero sprendimų ir veiksmų opozicijos atžvilgiu, kyla rimtų abejonių dėl S. Skvernelio tikrųjų polinkių“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja prašo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti parlamentaro A. Kirkučio elgesį ir pritaikyti atitinkamas disciplinines priemones – pavyzdžiui, pasiūlyti Seimo nariui išklausyti XX a. totalitarinių režimų istorijos kursą Lietuvos Respublikos Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre, kuris specializuojasi totalitarinių režimų nusikaltimų tyrimuose, ir savo „Facebook“ paskyroje viešai atsiprašyti žmonių, kurie yra nukentėję nuo totalitarinių režimų, bei jų artimųjų.

Kartu Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipimesi į Ministrą Pirmininką ragina jį nedelsiant viešai atsiriboti nuo kolegos A. Kirkučio teiginių.

„Mano įsitikinimu, net jei toks sulyginimas Premjero nežeidžia asmeniškai, kaip Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, jis privalo sureaguoti jau vien dėl to, kad totalitarinių režimų propagavimas yra draudžiamas Lietuvos Respublikoje, ir kad tokie pasisakymai menkina demokratinės valstybės institucijų  – Seimo ir Vyriausybės – prestižą“, – pažymėjo Seimo narė.

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.07.20

Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus

Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus
Skaityti daugiau
L. L. Andrikienė
2021.07.13

L. Andrikienė: Moldovos piliečiai parlamento rinkimuose pasiuntė aiškią žinią-norime stabilumo ir daugiau Europos

L. Andrikienė: Moldovos piliečiai parlamento rinkimuose pasiuntė aiškią žinią-norime stabilumo ir daugiau Europos
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti