2020.04.07

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasa Petrauskienė ir Agne Bilotaitė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovą Aurelijų Verygą dėl periodinio gydytojų patikrinimo.

Anot parlamentarių, nors anksčiau buvo nutarta, jog medikus periodiškai tikrinti yra būtina, tačiau iki šiol gydytojai nėra tiriami, o tarp šią profesiją pasirinkusių asmenų jau dabar yra virš 100 užsikrėtusiųjų ir mažiausiai dvigubai tiek esančių privalomojoje saviizoliacijoje – vien tik Ukmergėje izoliuota 200 medikų.

„Vyriausybė leidžia virusui plisti atsainiai žiūrėdama į gydymo įstaigų personalo tyrimus. Šiuo metu nustatyta, kad 15 proc. sergančiųjų yra gydytojai. Jų kontaktai skaičiuojami šimtais. Privaloma kuo skubiau pradėti periodinius tyrimus, pradedant židinių vietose, nes su dabartiniu požiūriu žmonės, kurie turėtų mus gydyti, nesavo valia gali tapti tais, kurie daugiausiai sirgs ir užkrės. Kas tada gydys Lietuvos žmones?“, – sakė R. Petrauskienė.

Parlamentarės kreipimesi prašo atsižvelgti į būtinybę kuo skubiau didinti tyrimų apimtis ir imtis veiksmų nedelsiant, skiriant aukščiausią prioritetą būtent medikams. Nesant pajėgumo tirti visus medikus, anot R. Petrauskienės ir A. Bilotaitės, pradėti tirti tose įstaigose, kur užsikrėtusiųjų medikų yra daugiausia.

„Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus, net 15 proc. visų užsikrėtusiųjų – medikai. Jų netiriant periodiškai, užsikrečiančių jų tarpe skaičius galimai toliau augs ir galiausiai medikų ims trūkti tiek, kad nebebus kam sergančiųjų gydyti, – teigė A. Bilotaitė. – Taip pat reikia atsižvelgti į tyrimų tikslingumą – nors bendras užsikrėtusiųjų skaičius pastarosiomis dienomis nedidėja, tačiau kai kuriose sveikatos priežiūros įstaigose užsikrečiančių yra daug daugiau nei kitose, tad būtina atlikti daugiau tyrimų būtent šiose įstaigose“.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti