2016.11.30

Parlamentarų laikinoji grupė „Už Lietuvą be korupcijos“ tęs darbą ir šią kadenciją

Seime ir šią kadenciją veiks parlamentinė grupė „Už Lietuvą be korupcijos“. Ji įkurta 2010 metais siekiant inicijuoti ir aktyviai remti antikorupcinius įstatymų projektus, įtraukti pozicijos ir opozicijos atstovus į bendras diskusijas ir bendrą darbą tobulinant kovos su korupcija sistemą.

Seime ir šią kadenciją veiks parlamentinė grupė „Už Lietuvą be korupcijos“. Ji įkurta 2010 metais siekiant inicijuoti ir aktyviai remti antikorupcinius įstatymų projektus, įtraukti pozicijos ir opozicijos atstovus į bendras diskusijas ir bendrą darbą tobulinant kovos su korupcija sistemą.

Įsitraukti į grupės veiklą pareiškė norą 24 naujos kadencijos Seimo nariai, atstovaujantys skirtingoms frakcijoms. Grupės pirmininke išrinkta Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė.

Nuo grupės įkūrimo jai vadovavusi A. Bilotaitė pastebi, jog kiekviena naujos kadencijos valdančioji dauguma savo programoje įvardija kovą su korupciją kaip vieną svarbiausių prioritetų. Tačiau, kai tenka priimti valstybei būtinas įstatymų pataisas, užkertančias kelią piktnaudžiavimui ir neskaidriems procesams, neretai pristinga politinės valios.

Anot parlamentarės, būtinas nuoseklus darbas rengiant įstatymų projektus, juos teikiant svarstyti Seimui ir aiškinant visuomenei, kokie jie svarbūs mažinant korupcijos pasireiškimo galimybes  valstybės gyvenime.

„Per šešerius grupės veiklos metus nuveikėme nemažai, tuo labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi. Tačiau sustoti reikštų pripažinti, kad kovos su korupcija nelaimėjome ir nuleidžiame rankas. Kaip rodo naujausios apklausos, korupcijos mastai šalyje mažėja labai lėtai. Tad mūsų pareiga tęsti tai, ką pradėjome ir dar ryžtingiau dirbti siekiant užkirsti kelią bet kokioms korupcijos ir piktnaudžiavimo formoms, kartu sėjant visuomenėje visišką nepakantumą korupcijai“, – teigė A. Bilotaitė.

Parlamentinė grupė teikė Seimui įstatymų pataisas, rengė išvažiuojamuosius posėdžius regionų savivaldybėse, diskusijas Seime. Išsamiau su grupės veikla visuomenė galima susipažinti interneto tinklalapyje www.antikorupcija.lt.

Kitos aktualijos

2019.10.23

I. Šimonytė kreipėsi į Seimo valdybą ir Seimo kanclerę dėl slapto balsavimo slaptumo užtikrinimo

I. Šimonytė kreipėsi į Seimo valdybą ir Seimo kanclerę dėl slapto balsavimo slaptumo užtikrinimo
Skaityti daugiau
2019.10.23

„Ministrei neteikiant atsakymų dėl aplaidaus veikimo reaguojant į gaisrą Alytuje, pradedame konsultacijas dėl galimybės gauti atsakymus interpeliacijos būdu“

„Ministrei neteikiant atsakymų dėl aplaidaus veikimo reaguojant į gaisrą Alytuje, pradedame konsultacijas dėl galimybės gauti atsakymus interpeliacijos būdu“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti