V. Juozapaitis
2016.10.11

Paroda „Lietuvos tautinės bendrijos: istorijos keliu“

Šiandien, 14 val. Seimo narys Vytautas Juozapaitis atverė Jungiamojoje galerijoje eksponuojamą parodą „Lietuvos tautinės bendrijos: istorijos keliu“.

Šiandien, 14 val. Seimo narys Vytautas Juozapaitis atverė Jungiamojoje galerijoje eksponuojamą parodą „Lietuvos tautinės bendrijos: istorijos keliu“.

Parodoje eksponuojami stendai, kuriuose pristatomi dvidešimties Lietuvos tautinių bendrijų istorija ir veikla. Kiekviena tautinė bendrija pristato pati save: bendrijos pačios rengė tekstus, parinko iliustracijas, išsakė tai, kas joms atrodė svarbu ir aktualu.

„Tikime, kad paroda leis ne tik susipažinti, bet ir pažinti Lietuvos tautines bendrijas, prisidės prie tolerancijos ugdymo bei plėtos kultūrų dialogą visuomenėje“, – sako parodos sudarytojos Tautinių bendrijų tarybos pirmininkė (2013–2015 metų kadencija) doc. dr. Galina Miškinienė ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Kultūrinių bendrijų studijų centro vyr. specialistė Tatjana Girniuvienė.

2013 m. spalio 15 d. Lietuvos Respublikos Seimas gegužės 21-ąją įtraukė į Atmintinų dienų sąrašą ir paskelbė ją Lietuvos tautinių bendrijų diena.

„Man nepaprastai didelė garbė atodaryti parodą, kurią kūrė ir puoselėjo tokia gausybė kūrėjų. O ir vieta pasirinkta neatsitiktinai – Jungiamojoje galerijoje parodą vis praeidami aplanko beveik visi Seimo darbuotojai ir svečiai. Kiekviename stende galime rasti informacijos apie tam tikrą tautinę bendriją, kuri sudaro platų Lietuvos gyventojų spektrą. Dėkoju Jums už darbą, kūrybą, kultūros, istorijos ir papročių puoselėjimą”, – sakė Seimo narys prof. V. Juozapaitis.

 

 

/20 1

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti