2017.10.26

„Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“

Seimo II rūmuose pristatyta mokinių dailės paroda.

Šiandien,  11 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta 23-iosios  Lietuvos mokinių dailės olimpiados laureatų darbų paroda „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“. Parodą atverė Seimo narys Žygimantas Pavilionis, o parodą Seime iniciavo Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.

Parodos atidarymo metu koncertavo Romuvos apeigų folkloro grupė „Kūlgrinda“ (vadovė – Inija Trinkūnenė).

„Jaunųjų kūrėjų darbuose akivaizdžiai matomas ir visus juos vienijantis skirtingai į žiūrovą kalbantis, bet kitokį skambesį įgaunantis motyvas – Piliakalnis. Menasi ir vieno piliakalnių tyrinėtojo pasakyta mintis: „Kiekvienas piliakalnis yra knyga apie seniausiąjį laikotarpį, kurią tereikia gerai mokėti skaityti.“ Akivaizdu, kad jaunieji dailininkai ją „skaitė“ ir jos įkvėpti kūrė išraiškingus grafinius, tapybinius pasakojimus apie žinomus ir mažiau žinomus mūsų šalies praeities bylotojus, stengdamiesi atskleisti ir pabrėžti jų išskirtinę vertę, išsakyti, pagrįsti savo požiūrį. Juk „piliakalnių šviesoje, atsivėrusiose erdvėse regime giliau, esame labiau savo krašto žmonės“, – sakė dailės mokytoja ekspertė, mokinių dailės olimpiados vertinimo komisijos narė Virginija Armanavičienė.

Lietuvos mokinių dailės olimpiadą, kurios tikslas – plėtoti vaikų ir jaunimo kultūrą bei saviraišką, rasti itin gabius vaikus ir juos ugdyti, organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Parodą „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“ Seimo II rūmų parodų galerijoje lankytojai gali apžiūrėti iki spalio 30 d. kasdien 8–17 val. Įėjimas laisvas.

/9 1

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.







Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti