V. Kernagis
2019.10.03

Pirmadienį Seime bus tariamasi dėl nepilnamečių elektroninių cigarečių rūkymo problemos ir jos sprendimo būdų

Pirmadienį Seime bus tariamasi dėl nepilnamečių elektroninių cigarečių rūkymo problemos ir jos sprendimo būdų

​Spalio 7 d., pirmadienį, 11 val. Seimo narys Vytautas Kernagis inicijuoja diskusiją „Nepilnamečių elektroninių cigarečių rūkymo bumas Lietuvoje: ką gali padaryti tėvai, mokykla, valstybė?”.

„Dar vasaros metu į mane, kaip Seimo narį, kreipėsi susirūpinę vienos Vilniaus progimnazijos tėvai dėl vaikų, masiškai rūkančių elektronines cigaretes, vadinamuosius „veipusPo diskusijos Vilniaus miesto savivaldybėje apie padėti Vilniaus ugdymo įstaigose, keliame šią problemą ir į nacionalinį lygį. Nacionalinio masto problema tai galime vadinti ne veltui – pusė nepilnamečių Lietuvos vaikų yra pripažinę, kad bandė veipinti, kiti – tai daro nuolatos, – diskusijos problematiką įvardijo Seimo narys Vytautas Kernagis.​ – Manau, kad problemai spręsti būtini keli komponentai: pirmiausia gamybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos licencijavimo įstatymo projektas, nelegalių prekybos vietų panaikinimas, kuriuose nepilnamečiai nevaržomai gali įgyti neleistinos produkcijos, kaip ir, žinoma, didelis šeimos, ugdymo įstaigų vaidmuo. Su kolega Mykolu Majausku kviečiame kalbėtis specialistus jau dabar dedančius pastangas, kad vaikai būtų atitraukiami nuo rūkymo. Diskusija atvira visiems – todėl joje labai laukiame visų suinteresuotų pusių atstovų“.

Kalbėtis šia tema kviečiame Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovę Gražiną Belian, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorių Kastytį Šmigelską, gydytoją-psichoterapeutę Viktoriją Andrejevaitę, policijos, visuomenės sveikatos biurų, savivaldybių, švietimo įstaigų, atstovus, socialinius darbuotojus ir psichologus, tėvus.

„Nors elektroninės cigaretes skirtos suaugusiems, norintiems keisti rūkymo įpročius, prie jų pripranta ir pirmą kartą rūkantieji. Mokslinių tyrimų duomenimis nepilnamečių e. cigarečių vartojimas Lietuvoje sparčiai auga ir praeitais metais siekė net 38,5 % 5–9 klasių mokinių tarpe. Todėl remiantis pažangiausių šalių praktika svarbu imtis visų būtinų prevencinių priemonių kol dar nėra vėlu“, – teigė M. Majauskas.

 

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.01.25

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai
Skaityti daugiau
J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti