2016.12.19

Pirmieji žingsniai tolygios Lietuvos kūrimo link

Seimo nariai atkreipė dėmesį, kad dabartinė valdančioji dauguma kol kas pateikė tik labai apibendrintą arba smulkmenomis, kaip kad tautinis kostiumas, iliustruotą tolygios Lietuvos kūrimo vaizdą.

Šiandien įvykusioje Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių Lauryno Kasčiūno, Agnės Bilotaitės ir Rimanto Jono Dagio spaudos konferencijoje „Regioninė politika: kaip netapti vieno miesto savivaldybe“, pripažįstant, kad iki šiol nevykdyta jokia regioninė politika, kalbėta apie žingsnius tolygesnės Lietuvos vystymosi ir socialinės atskirties regionuose mažinimo link.

Seimo nariai atkreipė dėmesį, kad dabartinė valdančioji dauguma kol kas pateikė tik labai apibendrintą arba smulkmenomis, kaip kad tautinis kostiumas, iliustruotą tolygios Lietuvos kūrimo vaizdą. Seimo nariai iš opozicinės TS-LKD frakcijos, teikdami savo pasiūlymus, siūlo konkrečias priemones. Tikimasi, kad jos bus įvertintos ne politinės priklausomybės, o konstruktyviu žvilgsniu.

L. Kasčiūnas parengė Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo projektą, numatantį didinti finansinę paramą šeimoms, norinčioms įsigyti arba statyti gyvenamąjį būstą Lietuvos regionuose. Projekte numatoma, kad asmenims ar šeimoms be suteikiamos 10 arba 20 proc. subsidijos valstybės iš dalies kompensuojamo pirmojo būsto kredito ar pradinio įnašo daliai apmokėti, papildomai būtų suteikiama dar 15 proc. subsidija pirmajam būstui ne didmiesčiuose arba kurortinės teritorijos statusą turinčiose savivaldybėse. Kitaip tariant, valstybės parama asmenims ir šeimoms jų būsto poreikiams tenkinti būtų diferencijuota pagal gyvenamąją teritoriją.

Taip pat siūloma minėtą įstatymą papildyti nuostata, numatančia galimybę ir sąlygas įstatyme nurodytiems mažiau pasiturintiems jauniems žmonėms, ketinantiems kurtis regionuose, perleisti tam tinkamą laisvos valstybinės žemės sklypą pirmojo gyvenamojo būsto statybai su teise jį išsipirkti Vyriausybės nustatyta tvarka.

Pasak R.J. Dagio, tokiame įstatyme atsirastų saugiklių, kad gautame žemės sklype asmuo ar šeima įsipareigotų per Vyriausybės nustatytą laikotarpį pasistatyti gyvenamąjį namą. Teisė išsipirkti perleistą valstybinės žemės sklypą atsirastų pastatytą gyvenamąjį namą įregistravus Nekilnojamojo turto registre. Šio sklypo nebūtų galima perleisti kitam asmeniui 10 metų nuo jo įsigijimo nuosavybėn.

Parlamentarai dar kartą pabrėžė, kad verslas nėra suinteresuotas kurti naujų darbo vietų regionuose, nes trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Tuo tarpu jauni specialistai nėra suinteresuoti likti regionuose, nes nėra gerai apmokamų darbo vietų. Taip susidaro uždaras ratas, kurį bent iš dalies turėtų nutraukti teikiami paramos pirmajam būstui įsigyti įstatymai.

Seimo narė A. Bilotaitė apibendrino, kad siekiant atgaivinti regionus, žmonėms reikia būsto ir darbo. Todėl Seimo narių iniciatyva taip pat parengtas įstatymo projektas, pagal kurį nuo pelno mokesčio pirmus šešis veiklos mėnesius būtų atleidžiamos įmonės, patenkančios į mažų ir labai mažų įmonių kategoriją, t. y. kurių darbuotojų skaičius neviršija 50 žmonių, o metinės pajamos – 300 tūkst. eurų.

Spaudos konferencijoje atkreiptas dėmesys, kad pačios savivaldybės nėra suinteresuotos kurti naujų darbo vietų, stengtis, kad daugiau pajamų patektų į jų biudžetus, nes dėl ydingos biudžeto formavimo tvarkos savivaldybės neskatinamos siekti geresnių veiklos rezultatų. Todėl

Kitos aktualijos

2020.01.17

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“
Skaityti daugiau
2020.01.17

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti