2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas kartu su Seimo nariais Aušrine Armonaite, Gabrieliumi Landsbergiu, Audroniumi Ažubaliu, Gediminu Kirkilu, Žygimantu Pavilioniu ir Dovile Šakaliene įregistravo rezoliucijos projektą, kuriuo po Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimo Europos Sąjunga raginama patvirtinti ir įgyvendinti vadinamojo Magnickio akto tipo sankcijų žmogaus teisių srityje mechanizmą, į kurį būtų įtrauktas asmenų sąrašas ir numatytos Rusijos režimui skirtos sankcijos, nukreiptos į konkrečius sektorius, o Vokietija kviečiama atsisakyti „Nord Stream 2“dujiekio projekto.

„A. Navalno apnuodijimas panaudojant Rusijos laboratorijose sukurtą kovinę cheminę medžiagą „Novichok“, kuri uždrausta tarptautinėmis sutartimis, labai aiškiai parodė, kad Kremlius nepasirengęs keisti savo agresyvaus ir ciniško elgesio politinės opozicijos atžvilgiu. Todėl ES privalo nedelsti ir kaip galima greičiau dėl šio išpuolio sugriežtinti Rusijai taikomas sankcijas“, – sakė L. Kasčiūnas.

Rezoliucijos projekte taip pat pabrėžiama, kad Rusijoje demokratijos, visuotinai pripažintų žmogaus teisių ir laisvių padėtis išlieka kritiška, todėl būtina toliau remti Rusijos disidentus, nevyriausybines ir pilietinės visuomenės organizacijas, nepriklausomą žiniasklaidą ir žurnalistus.

Pagrindinis šaltinis, iš kurio finansuojamos Rusijos agresyvios užsienio politikos iniciatyvos, dažniausiai nukreiptos prieš Baltijos šalis ir kitas Vidurio ir Rytų Europos valstybes, yra energijos išteklių eksportas. Todėl, NSGK komiteto pirmininko pavaduotojo teigimu, A. Navalno apnuodijimas dar kartą primena, jog būtina stabdyti dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimą.

„Baltijos jūros dugnu tiesiamas „Nord Stream 2“ dujotiekis pirmiausia yra geopolitinis projektas, kuris padidins Europos priklausomybę nuo Rusijos tiekiamų gamtinių dujų. Iš patirties žinome, kad Rusija dujas naudoja kaip naudoja kaip politinio ir ekonominio spaudimo, Europos vienybės skaldymo įrankį, ir „Nord Stream 2“ dujotiekis potencialiai gali būti išnaudojamas šiam tikslui. Todėl kviečiame Vokietijos vyriausybę atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto, o ES – siekti kuo labiau diversifikuoti energijos šaltinius ir tiekėjus, – pabrėžė L. Kasčiūnas.

Panašią rezoliuciją rugsėjo 17 d. priėmė Europos Parlamentas.

Kitos aktualijos

2020.10.20

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę
Skaityti daugiau
2020.10.17

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

BALSUOK UŽ TĖVYNĖS SĄJUNGĄ