2020.06.12

Po D. Kreivio ir A. Kupčinsko kreipimosi prezidentas vetavo korupcijai pagrindą suteikiantį LR Kelių įstatymo pakeitimą

Po D. Kreivio ir A. Kupčinsko kreipimosi prezidentas vetavo korupcijai pagrindą suteikiantį LR Kelių įstatymo pakeitimą

Gegužės 29 d. Seimo TS-LKD frakcijos narių Dainiaus Kreivio ir Andriaus Kupčinsko vardu į Prezidentūrą buvo išsiųstas kreipimasis, raginant Prezidentą vetuoti minėtą įstatymo pakeitimą. Parlamentarų teigimu, valdantieji, prisidengdami reforma, siekia iš LAKD padaryti „lesyklėle“ savo partiniams kadrams, į įmonių valdybas sustatant politinius patikėtinius.

Birželio 11 d. Prezidentūra paskelbė, kad Prezidentas Gitanas Nausėda vetuoja Seimo priimtą Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) pertvarkymą į valstybės įmonę numatančias įstatymo pataisas. Prezidento teigimu, priimtas įstatymas neatitinka skaidraus, profesionalaus ir efektyvaus valstybės įmonių valdymo standartų.

Parlamentarai džiaugiasi Prezidento sprendimu ir teigia, kad bent jau kol kas valdančiųjų vykdoma „kontrreforma“ yra sustabdyta: „Džiaugiamės, kad bent jau kol kas šliaužianti kontrreforma yra sustabdyta. Tai yra bandymas atgręžti valstybės valdomų įmonių reformą, kurios vienas esminių punktų sako – daugumą valdybose sudaro nepriklausomi ekspertai, vadybininkai, srities specialistai, o ne ministrų patikėtiniai. Jeigu toks įstatymo pakeitimas būtų priimtas, įmonių vadovaujančiose pareigose bei valdybose nusėstų partiniai kadrai, tad korupciniai skandalai, kai ministrai tiesiasi asmeninius keliukus, taptų norma ir kasdienybe“, teigė D. Kreivys.

Andrius Kupčinskas tikisi, kad valdantieji įsiklausys į opozicijos ir Prezidentūros reiškiamą nepritarimą bei nesieks šio įstatymo pakeitimo: „Pirmiausia, reikia pasakyti, kad tokiomis iniciatyvomis siekiama didesnio LAKD priklausomumo nuo ministerijos, kad ministro paskirti valdybos nariai vykdytų ministro direktyvas. Šaunu, kad Prezidentūra įsiklausė į mūsų nuogąstavimus. Stebėsime kaip toliau elgsis valdantieji – ar bandys dar kartą priimti šiuos korupcijai kelią atveriančius pakeitimus, ar įsiklausys į kritiką. Tikėkimės, kad Seimo dauguma paisys valstybės interesų, o ne skubotų rinkiminių intencijų, kaip skubiau „pasitvarkyti“ iki rinkimų dienos”, – teigė A. Kupčinskas.

Kelių įstatymo ir susijusių įstatymų pataisas Seimas priėmė gegužės 28 dieną.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti