2018.03.08

Po pasirodžiusios informacijos apie LVŽS algų mokėjimą kandidatams – I. Šimonytė kreipiasi į VRK ir VTEK

Primename, jog kovo 6 d. žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad rinkimų kampanijos metu prieš 2016 m. Seimo rinkimus premjerui Sauliui Skverneliui Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga mokėjo, kaip publikacijoje teigiama, nemenką atlygį.

Pasirodžius informacijai, kad 2016 m. Seimo rinkimų kampanijos laikotarpiu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) veiklos koordinatoriais buvo įdarbinti kandidatai į Seimą Saulius Skvernelis, Dovilė Šakalienė, Rūta Miliūtė ir dabar Ministro Pirmininko patarėjai Tomas Beržinskas ir Arnoldas Pikžirnis, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Ingrida Šimonytė kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų (VRK) ir Vyriausiąją tarnybinės etikos (VTEK) komisijas. Seimo narė prašo VTEK įvertinti, ar nenurodydami tokių darbinių santykių savo privačių interesų deklaracijose prieš rinkimus ir šiuo metu, minimi asmenys nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo. VRK prašoma ištirti ir nustatyti, ar darbo užmokesčiai, gauti už darbą veiklos koordinatoriais, buvo apskaityti kaip politinės kampanijos išlaidos, ir ar buvo įtraukti į politinės kampanijos išlaidų ataskaitą.

„Kaip visada kyla tas pats klausimas – ar taisyklės ir reikalavimai yra taikomi visiems vienodai. Panašu, kad ne. Nors kalbame apie politinę jėgą, kuri į rinkimus išskirtinai skambiai ėjo su ligi tol neregėtais ir nematytais ditirambais skaidrumui, nepanašu, kad tai būtų įgyvendinama savo pačių darže. Tai yra ne tik potencialaus interesų konflikto neįvardijimas nenurodant aktualių darboviečių privačių interesų deklaracijose, bet ir klausimų apie partijos finansų apskaitą keliantis atvejis“, – teigia I. Šimonytė.

Primename, jog kovo 6 d. žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad rinkimų kampanijos metu prieš 2016 m. Seimo rinkimus premjerui Sauliui Skverneliui Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga mokėjo, kaip publikacijoje teigiama, nemenką atlygį, nors pagal oficialiai pateikiamas finansines ataskaitas partija tokių finansinių pajėgumų neturėjo. Žiniasklaidoje taip pat keliama versija, kad Ramūnas Karbauskis galėjo užstatyti Vilniuje turėtą partijos turtą tam, kad galėtų pasiimti paskolą banke bei mokėti kandidatams atlyginimus.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti