2018.03.19

Po rinkimų Rusijoje: iš mūsų šalies aukščiausių politikų taip ir neišgirdome, kad Lietuva solidarizuosis su Vakarų valstybėmis

Savaitgalį vykusius Rusijos Prezidento rinkimus Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys ambasadorius Žygimantas Pavilionis apibūdino su nuostaba, kad kai kurie politikai, politologai ir ekspertai Rusijos Prezidento „rinkimus“ vertino, taip tarytum pripažįstant, kad rinkimai ten vyko ir tai nėra farsas.

„Stebina kai kurių politikų, politologų ir ekspertų Rusijos Prezidento „rinkimų“ vertinimas, taip tarytum pripažįstant, kad rinkimai ten vyko ir tai nėra farsas. Tai buvo rinkimuose, kuriuose buvo uždrausta dalyvauti A. Navalnui ir realiai opozicijai, kuriuose fiksuoti masiniai rinkimų pažeidimai. Tokiuose rinkimuose rinkėjų aktyvumas, Čečėnijos, Krymo ar kitų teritorijų „įspūdingi triuškinantys“ rezultatai, procentas nuo balsavusiųjų bei kiti rodikliai – yra beprasmis maskaradas, kurio, iš anksto žinotų, rezultatų analizavimas neturi teisės užgožti to, kas šiuo metu iš tikrųjų svarbu“, – taip savaitgalį vykusius Rusijos Prezidento rinkimus vertina Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys ambasadorius Žygimantas Pavilionis.

Pasak parlamentaro, po cheminės atakos Didžiojoje Britanijoje, Salisburyje, iš mūsų aukščiausių šalies politikų taip ir neišgirdome aiškaus signalo, kad Lietuva sankcijomis solidarizuosis su Didžiąja Britanija ir Vakarų valstybėmis ar pritaikys naujas sankcijas teroristiniam Kremliui.

„Priešingai, paskutinė siųsta žinutė iš Premjero buvo santykių su Rusija atnaujinimas. Maskva, savo ruožtu, išsiuntė daugiau nei dvidešimt Britanijos diplomatų namo, uždarė konsulatą Sankt Peterburge, nutraukė Britų Tarybos veiklą Rusijoje ir įspėjo D. Britaniją, kad Rusija pasilieka teisę imtis kitų atsakomųjų priemonių“, – pažymėjo Ž. Pavilionis. – Pastarosios cheminės atakos, Putino, SSRS griūtį laikančio didžiausia XX a. tragedija, savęs inauguravimo naujai 6 metų kadencijai fone, Lietuvos politikai turėtų dėti nuolatines pastangas dėl kylančio Astravo atominio monstro sustabdymo bei paramos Ukrainai, vis dar kovojančiai su Rusija savo laisvės karą. Akivaizdu, kad Rusija karinių, hibridinio karo, provokacijų apsukų nemažins, o Putinas, atnaujinęs savo vienvaldžio vadovo įpareigojimus, tikrai neatsisakys savo imperialistinių užmojų, galimai, taikydamasis į naujus taikinius“.

Pagerbiant Rusijos opozicijos nenuilstamą kovą su Kremliaus režimu ir šios kovo simboliu tapusią Boriso Nemcovo auką, Seimo narys Ž. Pavilionis ragina Vilniaus savivaldybę Boriso Nemcovo vardu pavadinti aikštę prieš Rusijos ambasadą, kaip tai yra padaryta Vašingtone.

Kitos aktualijos

2020.10.29

A. Vyšniauskas kreipėsi į VTEK dėl Evaldo Gusto paskyrimo Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos vadovu

A. Vyšniauskas kreipėsi į VTEK dėl Evaldo Gusto paskyrimo Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos vadovu
Skaityti daugiau
2020.10.28

TS-LKD Prezidiumas apsisprendė dėl koalicijos formavimo principų ir artimiausio laikotarpio prioritetinių darbų

TS-LKD Prezidiumas apsisprendė dėl koalicijos formavimo principų ir artimiausio laikotarpio prioritetinių darbų
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

BALSUOK UŽ TĖVYNĖS SĄJUNGĄ