2018.01.31

Prašoma rasti lėšų knygų leidybai apie 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarus

Nepaisant išreikšto dėmesio A. Vanago asmenybei ir nuopelnams, pastebėtina, kad šiuo metu informacijos ir mokomosios medžiagos apie LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarus yra nepakankamai.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson ir krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį prašydamas atsižvelgti į Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) Tarybos 1949-jų metų vasario 16-osios Deklaracijos reikšmę Lietuvos valstybės tęstinumui ir surasti galimybę skirti lėšų knygų serijos apie 1949 m. vasario 16 d. deklaraciją pasirašiusius asmenis – Joną Žemaitį-Vytautą, Adolfą Ramanauską-Vanagą, Juozą Šibailą-Merainį, Petrą Bartkų-Žadgailą, Aleksandrą Grybiną-Faustą, Leonardą Grigonį-Užpalį, Vytautą Gužą-Kardą ir Bronių Liesį-Naktį leidybai.

L. Kasčiūno teigimu, nepaisant išreikšto dėmesio A. Vanago asmenybei ir nuopelnams, pastebėtina, kad šiuo metu informacijos ir mokomosios medžiagos apie LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarus yra nepakankamai. Taip pat nėra išleista leidinių apie kitus 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarus, pvz.: Juozą Šibailą-Merainį, Petrą Bartkų-Žadgailą, Aleksandrą Grybiną-Faustą, Leonardą Grigonį-Užlapį, Vytautą Gužą-Kardą, Bronių Liesį-Naktį.

„Informacijos ir mokomosios medžiagos apie LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarus trūkumas buvo pastebimas nuolat. Sovietinės okupacijos metais informacija LLKS deklaraciją buvo slepiama, dėl ko užaugo karta, nieko nežinanti apie šį istorinį įvykį ir jame dalyvavusius asmenis. Tokia padėtis lemia ir tai, kad informacija apie Lietuvos valstybei nusipelniusius asmenis viešojoje erdvėje yra lengvai manipuliuojama – visuomenė yra neatspari trečiųjų šalių skleidžiamai propagandai“,- komentavo Seimo narys.

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti