2017.11.21

Prašoma skaidrinti notarų veiklą

Parlamentarams, kaip ir didelei daliai visuomenės, kilo klausimų, ar pakankamai skaidriai vykdoma notarų veikla ir ar pagrįsti Teisingumo ministerijos nustatyti notarinių veiksmų įkainiai, palyginti su notarų pajamomis, darbo sąnaudomis ir mokamais mokesčiais.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai kreipėsi į Teisingumo ministeriją, kuri įstatymu įpareigota atlikti notarų veiklos priežiūrą, pateikdami klausimus, susijusius su notarų veiklos skaidrumu.

Parlamentarams, kaip ir didelei daliai visuomenės, kilo klausimų, ar pakankamai skaidriai vykdoma notarų veikla ir ar pagrįsti Teisingumo ministerijos nustatyti notarinių veiksmų įkainiai, palyginti su notarų pajamomis, darbo sąnaudomis ir mokamais mokesčiais.

„Notarų veiklą Lietuvoje reguliuoja valstybė, nustatydama paslaugų įkainius, reguliuodama notarų skaičių, tačiau susidaro įspūdis, kad notarų veiklos priežiūra nėra tokia skaidri, kaip, pavyzdžiui, valstybės valdomų įmonių, – sako vienas iš klausimų rengėjų Seimo narys Dainius Kreivys. – Kreipiamės į ministeriją, siekdami tiksliai išsiaiškinti, ar įkainiai už notarines paslaugas nustatomi tinkamai įvertinus patiriamas darbo sąnaudas, kodėl visuomenei neprieinamos notarų veiklos finansinės ataskaitos, neskelbiamas vidutinis notaro ir biuro darbuotojų darbo užmokestis“.

Ministerijos atstovų Seimo nariai klausia, kokiais kriterijais remiantis ministerija nustato įkainių už notarų teikiamas paslaugas dydžius? Ar ministerija, nustatydama įkainius už notarų teikiamas paslaugas, vertina notarų patiriamų veiklos išlaidų pagrįstumą?

„Nors notarų veikla priskiriama valstybės reguliavimo sričiai, tačiau visuomenei neprieinama informacija apie notarų pajamas, veiklos sąnaudas, veiklos rezultatus ir valstybei sumokėtus mokesčius. Trūkstant informacijos, kyla įvairių įtarimų dėl, tarkim, neadekvačiai mažų valstybei mokamų mokesčių. Kad tokią nežinią išsklaidytume, kreipiamės į ministeriją prašydami suteikti tikslią informaciją“, – sako Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Todėl rašte Ministerijai Seimo nariai klausia, kiek pajamų notarai iš viso gavo praėjusiais metais ir kiek jų vidutiniškai tenka vienam notarui? Kokio dydžio atlyginimus praėjusiais metais vidutiniškai deklaravo notarai? Kiek praėjusiais metais notaras vidutiniškai sumokėjo socialinio draudimo, privalomojo sveikatos draudimo įmokų, gyventojų pajamų mokesčio?

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti