2020.09.16

„Prašome papildomai įvertini, ar pareigūnai nepatiria spaudimo“

„Prašome papildomai įvertini, ar pareigūnai nepatiria spaudimo“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė ragina Komisijos narius principingai vertinti aukščiausių valstybės politikų viešus pasisakymus ir galimą poveikį ikiteisminiam tyrimui greitųjų testų byloje.

Pasak A. Bilotaitės, Antikorupcijos komisija turėtų prašyti Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriaus papildomai įvertinti, ar nėra daromas poveikis Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos tyrimui bei jo apimčiai.

„Stebime itin ydingą situaciją, kai aukščiausio rango politikai iš viešų tribūnų kasdien kritikuoja atliekamą tyrimą dėl galimai neskaidraus Vyriausybės rūmuose planuoto, aptarinėto ir koordinuoto greitųjų koronaviruso testų pirkimo už 6 mln. eur. bei reiškia viešą palaikymą asmenims, minimiems tyrime. Toks viešas palaikymas tiems asmenims indikuoja, kad principingi pareigūnai realybėje bei už uždarų kabinetų durų gali patirti milžinišką spaudimą, todėl prašome prokurorų nešališkai įvertinti situaciją“, – į Antikorupcijos komisijos vadovą kreipiasi A. Bilotaitė.

Ikiteisminiame tyrime dėl greitųjų testų Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas L. Savickas buvo apklaustas, jam suteiktas specialiojo liudytojo statusas. Tame pačiame tyrime specialiojo liudytojo statusas suteiktas ir Premjero patarėjui sveikatos klausimais Jonui Kairiui.

Pasak LRT tyrimo, Nacionalinė visuomenės priežiūros laboratorija pusę milijono greitųjų testų įsigijo už 4 kartus didesnę kainą nei tuo pačiu metu to paties gamintojo testus pirko kitos Lietuvos institucijos.

 

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti