2020.10.28

„Premjeras ir valdantieji raginami susilaikyti nuo bet kokių naujų paskyrimų“

„Premjeras ir valdantieji raginami susilaikyti nuo bet kokių naujų paskyrimų“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos sąrašo lyderė ir kandidatė į Ministrus Pirmininkus Ingrida Šimonytė bei Seimo opozicijos lyderis, TS-LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis po viešai pasirodžiusios informacijos apie valdančiųjų bandymus įdarbinti sau galimai lojalius asmenis Vyriausybės atstovų įstaigoje, ragina kadenciją baigiančius valdančiuosius susilaikyti nuo naujų paskyrimų ir įdarbinimų.

„Kiekvienas naujas paskyrimas, vykstantis skubotai ir valdžių pasikeitimo laikotarpyje, menkina pasitikėjimą ir kelia pagrįstų abejonių ar tai nėra savų protegavimas, o pareigas užims tinkami, kompetentingi ir nepriekaištingą reputaciją turintys asmenys, – pažymėjo I. Šimonytė ir G. Landsbergis. – Vakarietiška demokratinė kultūra ir etika reikalauja pereinamuoju laikotarpiu vengti naujų paskyrimų į pareigas“.

Parlamentarai I. Šimonytė ir G. Landsbergis, po šiandien viešai pasirodžiusios informacijos, kad Vyriausybės atstovu Panevėžio ir Utenos apskrityse siūlomas buvęs Panevėžio apskrities policijos viršininkas Egidijus Lapinskas taip pat pažymi, jog ši Vyriausybė valdymo pradžioje deklaravo principus, kuriais buvo žadama laikytis skaidrumo, netoleruoti protegavimo ir nepotizmo tradicijų, tačiau dabar pasigirsta ne vienas panašaus įdarbinimo atvejis, galimai siekiant maksimaliai išlaikyti įtaką.

Primename, kad daug svarbių institucijų vadovų, kuriems reikalingas valdančiųjų ir Prezidento sutarimas iki šiol dirba be nuolatinių vadovų: ilgus mėnesius nebuvo rastos tinkamos kandidatūros Konstitucinio teismo, Viešųjų pirkimų tarnybos ir kt. vadovams.

Kitos aktualijos

2020.11.24

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke
Skaityti daugiau
2020.11.19

„Kelias į problemų sprendimą, visų pirma, slypi atvirume“

Kandidatės į Ministrus Pirmininkus kalba Seimo posėdžių salėje
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti