A. Kubilius
2019.01.18

„Premjeras naudodamasis savo padėtimi prezidentiniuose rinkimuose gali ir neįveikti padorumo egzamino“

A. Kubilius penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodamas Ministro Pirmininko S. Skvernelio sprendimą dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose teigė, jog žinia nenustebino.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodamas Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sprendimą dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose teigė, jog žinia nenustebino.

„S. Skvernelio sprendimas nebuvo naujiena, gal tik stilius, kuris buvo pasirinktas atskleidžia visą ir paties Premjero mąstysena. To teatralizuoto veiksmo, kai tauta neva prašo dalyvauti, matyt, bus daugiau, kas rodo, kad tikro, žmogiško nuoširdumo bus žymiai mažiau, o Premjeras savo pozicija ir toliau naudosis. Juk matėme – Premjeras atvažiuoja estakados apžiūrėti ir tautos prašymu, netyčia pasako, kad jei labai prašote, tai dalyvausiu prezidento rinkimuose. Tokiu atveju kyla vienintelis klausimas, ar tai nuoširdus žmogaus stilius, ar gerai apgalvota taktika, sužaisti kažkokiais žmonių jausmais, gal sukelti sovietmečio prisiminimus, sentimentus. Ilgainiui paaiškės, ar bus turinio, ar tik teatralizuotų veiksmų. Galima spėti, kad šiam sprendimui buvo iš anksto ruoštasi, ir ta nesėkminga mokesčių reforma buvo sugalvota kaip rinkimų kampanijos dalykas, neva paprastas žmogus ras daugiau pinigų piniginėje, tačiau niekas nekalba, jog pats Premjeras jų ras daugiausiai“, – sakė A. Kubilius.

Kartu parlamentaras pažymėjo, jog Premjerui dalyvauti rinkimuose gali trukdyti menkas nuveiktų darbų kiekis.

„Premjerui nelabai yra kuo pasigirti – per dvejus metus nuveikti darbai yra kokie? Estakados? Mokyklos ir mokytojai visiškoje frustracijoje su atlyginimų skaičiavimais, mokesčiai sumažinti – nėra pinigų biudžete toms pačioms viešojo sektoriaus problemoms spręsti. Neseniai vykęs mokytojų streikas, buvęs medikų mitingas – nėra tie darbai, kuriais kas nors galėtų puikuotis. Ministras Pirmininkas bando sakyti, kad kiekvienam pakilo atlyginimas, tačiau kai paprastam žmogui didėja žymiai mažiau nei Premjerui, arba kažkam didėja, o mokytojams ir medikams ne – atrodo tikrai prastai. Bus dabar rinkimų kampanija, kur Premjeras nevengs naudotis savo pareigom, bandydamas parodyti, koks jis geras kandidatas. Ir tai bus pirmasis sąžiningumo ir padorumo egzaminas. Šiandien matome, kaip partija renka pinigus, kai uosto direktorius yra kandidatas į merus ir visos uosto įmonės atbėga, nusilenkia ir perveda partijai pinigus. Tai – paprasti padorumo ir sąžiningumo testukai ir dabar net ant jų klumpama“, – pažymėjo parlamentaras.

Komentuodamas S. Skvernelio sprendimą, A. Kubilius pažymėjo, jog rinkėjų balsai pirmajame kandidatų trejete turėtų šiek tiek persiskirstyti, bet galutinį vaizdą bus galima pamatyti tik rinkimų metu.  

„Natūralu, kad truputį persiskirstys dabartiniai palankumo rodikliai, bet turbūt daugiausiai tarp S. Skvernelio ir Gitano Nausėdos. Kaip rodo apklausos, G. Nausėda turi platesnį rinkėjų ratą – yra ir dešinės, ir kairės rinkėjų palaikymo, tai dabar jie gali būti dvejonėje. Bet kol kas sunku pasakyti, kaip situacija išsispręs, nes S. Skvernelis turi premjerinį įvaizdį. Premjerinis įvaizdis ir prezidentinis įvaizdis yra šiek tiek skirtingi dalykai. Pagrindinis klausimas, ar žmonės S. Skvernelyje pamatys tikrai tą prezidentą, kurio nori: išsilavinusį, intelektualesnį, gebantį bendrauti su užsienio šalių vadovais, dalykiškumo ar bus, kalbant apie europietiškumą, geopolitiką, globalius dalykus. Aš iki šiol būtent tokio jo nemačiau. Man visiškai nesunku įsivaizduoti Ingridą Šimonytę, kuri ir būdama ministre, ir Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja iš tikrųjų tuose sluoksniuose ir tomis temomis yra daug kalbėjusi. G. Nausėdą aš matau, kaip išsilavinusį, intelektualų žmogų, pajėgų ir galintį ne tik apie estakadas kalbėti. Estakados, aišku, irgi svarbu, nenoriu paneigti, bet tai yra tas darbas, kurį daro konkretus ministras, konkretus premjeras, o prezidentas yra kitokia pozicija. Prezidentai formuoja šalies, tautos doktriną, kalbomis ir elgesiu, jie nebando užimti konkretaus ministro vietos. Kas iš trijų kandidatų tinka geriausiai prezidentiniam postui – rinkėjai išsirinks. O Premjerui su jo įvaizdžiu, su padarytais ar nepadarytais darbais, su padarytom klaidom – nebus labai paprasta staiga pasirodyti labai kitokiu“.

Visą interviu su TS-LKD frakcijos nariu A. Kubiliumi galite rasti čia.

 

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti