2019.07.31

Premjeras raginamas nepasiduoti politiniam spaudimui dėl „Vijūnėlės dvaro“ laužyti Konstituciją

Premjeras raginamas nepasiduoti politiniam spaudimui dėl „Vijūnėlės dvaro“ laužyti Konstituciją

Seimo narių grupė, kurią sudaro Aistė Gedvilienė, Irena Haase, Arvydas Anušauskas, Radvilė-Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis ir Vytautas Bakas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį prašydami užkirsti kelią galimam brutaliam Konstitucijos laužymui aukščiausiu lygmeniu, bandant ignoruoti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartį dėl vadinamojo „Vijūnėlės dvaro“.

Pirmadienį vykusiame Druskininkų tarybos posėdyje buvo svarstomas vienintelis klausimas –  „Vijūnėlės dvaro“ išsaugojimas. Po šio posėdžio viešojoje erdvėje aprašytas Druskininkų savivaldybės tarybos narių kreipimasis į Ministrą Pirmininką, kuriame nurodoma, kad „Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Druskininkų savivaldybė turėtų aktyviai bendradarbiauti ir kompleksiškai spręsti susidariusią situaciją bei rizikų, kylančių iš Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose nagrinėjamos administracinės bylos taip pat Europos žmogaus teisių teisme (EŽTT) nagrinėjamos bylos įvertinimo ir mažinimo”. Viešojoje erdvėje prasidėjo diskusiją apie galimą taikos sutartį – neva ją sudarius, nelegaliai pastatytas pastatas gali būti „išsaugotas“ ir tokiu būdu „įteisintas“. Tai patvirtino ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika komentuodamas, jog „Tokia galimybė yra, juolab, kad <…> daug metų pastatas stovi”.

„Pirmiausiai nemaloniai stebina aplinkos ministro komentaras, suponuojantis galimybę priimti mistinį „galutinį sprendimą”, kuomet Aukščiausiojo Teismo priimta nutartis yra galutinė ir neskundžiama. Negana to, Druskininkų savivaldybės tarybos kreipimesi manipuliuojama būsimu Europos žmogaus teisių teismo sprendimu, tačiau tas pats LAT yra pripažinęs, jog statinio nugriovimas, kaip neteisėtų statybų šalinimo priemonė, pripažįstamas proporcingu ir Europos Žmogaus Teisių Teismo jurisprudencijoje. Todėl jau dabar kalbėti apie EŽTT nustatytą žalą ieškovams, tuo labiau ją prilyginti „Vijūnėlės dvaro išpirkimo kainai“, jei būtų pasirašyta taikos sutartis, yra mažų mažiausiai neteisinga. Kreipiamės į Ministrą Pirmininką tikėdamiesi pastarojo veiksmų užkertant kelią šiam brutaliam Konstitucijos laužymui“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

Seimo narių grupė kreipimesi į Ministrą Pirmininką ragina dėl parlamentarų Artūro Skardžiaus, Gedimino Kirkilo, Petro Gražulio ir kitų Seimo narių grupės bei Druskininkų savivaldybės daromo spaudimo, susijusio su „Vijūnėlės dvaro“ likimu, ieškoti kitokių sprendimo būdų, o ne imtis veiksmų, kurie iš principo reikštų Konstitucijos pažeidimą aukščiausiu lygiu.

„Tikime, kad bus užkirstas kelias valstybei žalingų principų įgyvendinimui ir pavojingo precedento formavimui. Lietuvos Konstitucinis Teismas ne kartą yra pasisakęs, jog valdžios turi būti atskirtos, pakankamai savarankiškos, bet tarp jų turi būti pusiausvyra. Lietuvoje Parlamentas leidžia įstatymus, Vyriausybė juos įgyvendina, teismai vykdo teisingumą, tačiau kažin kokių interesų vedama Seimo narių grupė bando skatinti Aukščiausiojo Teismo sprendimų nevykdymą. Negana to, „Vijūnėlės dvaro“ istorija minima ir vadinamojoje teisėjų byloje, kurioje, įtariama, kad už palankius teisėjų sprendimus buvo žadėti ir mokėti kyšiai ir ši byla dar nesibaigė“, – teigė A. Gedvilienė.

Primename, jog liepos 12 d. LAT  antrą kartą paskelbė, kad pastatas, esantis Turistų g. 13, dar žinomas kaip „Vijūnėlės dvaras“, Druskininkuose, turi būti nugriautas. Liepos 23 d. Seimo posėdžio metu parlamentaras Artūras Skardžius perskaitė Seimo narių grupės kreipimąsi  į Ministrą Pirmininką, raginant ignoruoti LAT galutinę ir neskundžiamą nutartį nugriauti nelegaliai pastatytą „Vijūnėlės dvarą“, taip pat, prašydamas „nedelsiant ieškoti būdų, kad būtų galima išsaugoti ir perimti šį įrengtą ir miestą puošiantį  pastatą visuomenės poreikiams”.

Liepos 29 d. dėl Seimo narių grupės galimai antikonstitucinio kreipimosi, kuriuo raginama nepaisyti Konstitucijoje įteisinto valdžių padalijimo principo, bei sukurti precedentą, kuris iš principo kelia grėsmę demokratijai, Seimo nariai Aistė Gedvilienė, Vytautas Bakas, Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis, Arvydas Anušauskas kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją.

Kitos aktualijos

2020.08.10

Parlamentarai P. Saudargas, A. Bilotaitė ir R. Petrauskienė prašo išsiaiškinti dėl Klaipėdos uoste įrengtų „Klasco“ sandėlių galimo potencialaus pavojaus

Parlamentarai P. Saudargas, A. Bilotaitė ir R. Petrauskienė prašo išsiaiškinti dėl Klaipėdos uoste įrengtų „Klasco“ sandėlių galimo potencialaus pavojaus
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti