2018.04.18

„Premjeras turėtų pateikti poziciją dėl klausimų keliančios informacijos apie G. Danėlių“

„Premjeras turėtų pateikti poziciją dėl klausimų keliančios informacijos apie G. Danėlių“.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius teigia, jog viešojoje erdvėje sklandančią informaciją apie kandidatą į teisingumo ministro postą Giedrių Danėlių pats kandidatas turėtų patvirtinti arba paneigti.

Dar 2014 m. „Lietuvos ryto“ publikacijoje teigiama, jog advokatas J. Kazubovskis savo pusėn dovanomis patraukdavo aukštus pareigūnus ir teisėjus. Manoma, jog tokie ryšiai siejo jį su buvusiu Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiuoju prokuroru Giedriumi Danėliumi, kuris Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio siūlomas į teisingumo ministro postą.

Publikacijoje teigiama, jog tuo metu svarstomas Klaipėdos prokuratūros ieškinys dėl su vienu garsiu koncernu siejamų milijoninės vertės žemės sklypų. Koncerno interesams atstovavo Prezidentūros favorite laikoma garsi advokatų kontora „Tark, Grunte, Sutkiene“. Įsikišus šiai kontorai su prokuratūra buvo pasirašyta taikos sutartis, tačiau ją dar turėjo patvirtinti teismas. Manoma, kad tuomet ir įsikišo advokatas J. Kozubovskis, pažadėjęs už 300 tūkstančių litų suderinti visus klausimus su teisėju. Reikalai buvo sutvarkyti, tačiau advokatui niekas honoraro nesumokėjo. Kai kuriais duomenimis, tuomet J. Kozubovskis pradėjo šių pinigų reikalauti iš G. Danėliaus ir užsiminė apie surinktą jį kompromituojančią informaciją. Po šių įvykių pats prokuroras G. Danėlius pasitraukė iš tarnybos, bet išėjęs iš prokuratūros sistemos iškart įsidarbino toje pačioje advokatų kontoroje „Tark, Grunte, Sutkiene“ ir pradėjo ginti prezidentės patarėją Daivą Ulbinaitę.

„2014 metų „Lietuvos ryto“ publikacija apie garsų advokatą J. Kozubovskį ir jo santykius su G. Danėliumi kelia klausimų, juolab, jog Premjeras pastarąjį pristatinėja, kaip dorą, veržlų, stiprų teisininką, gerai išmanantį baudžiamąją teisę, turintį patirties ir prokuratūroje, ir kitoje barikadų pusėje – advokatūroje. Norėtųsi išgirsti tiek G. Danieliaus, tiek ir Premjero komentarus dėl šioje publikacijoje minimų aplinkybių“, – teigė A. Kubilius.

Primename, jog Premjeras S. Skvernelis advokato G. Danėliaus kandidatūrą Prezidentei į teisingumo ministrus pasiūlė šią savaitę teigdamas, jog tai – bendras koalicijos kandidatas.

Kitos aktualijos

2020.08.13

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos
Skaityti daugiau
2020.08.13

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti