2018.10.03

Premjero klausiama, kiek ir kada konkrečiai jis ruošiasi sumažinti kainas

Premjero klausiama, kiek ir kada konkrečiai jis ruošiasi sumažinti kainas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamas paaiškinti, kaip Vyriausybė ir Premjeras asmeniškai ruošiasi kovoti, kaip pats deklaruoja, su kainomis.

„Pastaruoju metu Premjeras daug dėmesio skiria kainų reikalams, skelbia, kad įgyvendinus jų sumanytus planus (dėl kurių efektyvumo galima būtų padiskutuoti), kainos turėtų sumažėti. Tačiau mes, manau, ir visuomenė pasigenda konkrečių tikslų, kaip ir kiek ketinama sumažinti kainas, – sako A. Kubilius. – Kainų tema yra tikrai svarbi žmonėms ir norėtųsi tikėtis, kad visos šios Vyriausybės diskusijos ir kalbos nėra vien tik tuščias priešrinkiminis populizmas ir nesibaigs nerezultatyviai“.

Parlamentaras Premjero klausia, ar Vyriausybė, svarstydama „kovos su kainomis“ planą, yra gavusi nepriklausomų ekspertų vertinimą ir prognozes kiek ir kada sumažėtų kainos, įgyvendinus tiek atskiras plano priemones, tiek ir visą kompleksinį planą. Jeigu tokia ekspertizė yra padaryta, prašo pateikti ekspertinio vertinimo ataskaitą.

Finansų ministerija, 2018 m. rugsėjo 12 d. paskelbusi oficialią poziciją dėl Lietuvos ekonominės raidos scenarijaus 2019-2021 metais, prognozuoja, kad kainos Lietuvoje šiuo laikotarpiu nemažės ir infliacija išliks praktiškai tokia pati, kaip 2018 metais bei sieks apie 2.5 %. Tokios pat nuostatos laikosi ir Valstybės Kontrolė, 2018 m. rugsėjo 20 d. pateikusi oficialią išvadą dėl Finansų ministerijos parengto ekonominės raidos scenarijaus. Valstybės Kontrolė taip pat laikosi nuomonės, kad per artimiausius 3 metus kainos Lietuvoje nemažės, o nuosaikiai augs ir infliacija sieks apie 2.5%.

Tiek Finansų ministerija, tiek Valstybės Kontrolė rugsėjį atlikusios Lietuvos ekonominės raidos per artimiausius 3 metus vertinimą, neprognozuoja kainų sumažėjimo, priešingai – nuosaikų jų didėjimą. Ar tai reiškia, kad šių institucijų ekspertai netiki Vyriausybės rengiamo „kovos su kainomis“ efektyvumu?

„Jeigu Finansų ministerija pateikė 3 metų ekonominės raidos scenarijų, neįvertindama Vyriausybės rengiamo „kovos su kainomis“ priemonių plano efektyvumo mažinant kainas, tai prašome pateikti Finansų ministerijos išvadą dėl Vyriausybės rengiamo „kovos su kainomis“ plano įtakos kainoms tiek artimiausiu laikotarpiu per ateinančius 6 mėn., tiek ir per artimiausius 3 metus“, – rašoma kreipimesi.

„Tam, kad Vyriausybės rengiami „kovos su kainomis“ planai nebūtų laikomi tik tuščiu neatsakingu populizmu ir cinišku politikavimu prieš rinkimus, prašome labai konkrečiai atsakyti, kokį kainų sumažėjimą planuojate pasiekti iki 2019 metų gegužės 1 d., įgyvendinus jūsų rengiamą „kovos su kainomis“ planą“, – premjero klausia A. Kubilius.

Kitos aktualijos

2020.02.21

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis
Skaityti daugiau
2020.02.21

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti