G. Landsbergis
2019.03.22

„Premjero pasisakymai blogina Lietuvos tarptautinį įvaizdį“

„Premjero pasisakymai blogina Lietuvos tarptautinį įvaizdį“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodamas viešojoje erdvėje kilusią diskusiją dėl tymų protrūkio teigia, jog būtina dėti visas pastangas, kad visuomenėje sergančiųjų skaičius būtų maksimaliai apribotas.

„Manau, jog tymų protrūkio suvaldymas yra vienas iš klausimų, kur opozicija ir valdantieji galėtų suremti pečius ir imtis veiksmingų priemonių: ar tai griežtesnių – draudimai eiti į darželį nepasiskiepijus, ar švelnesnių – skatinimo, didesnės informacinės-reklaminės kampanijos, ir tiesiog judėti į priekį. Europos Sąjungoje šiuo metu yra devynios šalys, kurios įsivedusios privalomus skiepus, tačiau aš būčiau šalininkas dviejų krypčių problemos sprendimo. Norint išvengti žmonių pasipriešinimo reikia labai aiškios informacinės kampanijos, nes dabar atrodo, kad tie fake-news burbulai viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose laimi. Šalia to aš matyčiau būtinybę svarstyti, kokios griežtesnės priemonės turėtų būti taikomos. Nes vis dėlto neskiepyti ir sergantys žmonės kelia didelį pavojų visuomenei: pirmiausia vaikams iki metų, kurie negali būti skiepijami dėl per jauno amžiaus, taip pat žmonėms, kuriems nesusiformavęs imunitetas ir kurie galbūt patys to nežino. Turime nebūti abejingi, kadangi socialinė problema egzistuoja – mes galime susirgti, kartais patys to nežinodami, vien todėl, kad kažkas pasirinko savęs ar savo vaikų neskiepyti. Ir tai nėra teisinga“, – sakė G. Landsbergis.

Kalbėdamas apie šią savaitę kilusį Premjero ir Latvijos skandalą, TS-LKD lyderis pažymėjo, jog tokiais neatsargiais pasisakymais galime susikurti neadekvačios šalies įvaizdį.

„Šią naktį grįžau iš Briuselio, kuriame vyko Europos konservatorių partijos vadovų susirinkimas, tai visiems latviams nepaliaujamai kartojau, kad tik neimkite S. Skvernelio pasisakymo į širdį. Bet faktas yra vienas – Latvijoje šį žinutė plačiai nuskambėjo. Vėliau sekusi klaida buvo ta, jog aiškaus žodžio iš Premjero nebuvo ir tai, kad Premjeras apkaltino spaudą – Latvijos nepasiekė. Pirmiausia jis turėjo atsiprašyti ir viešai pripažinti suklydęs. Pasiųsti aiškų signalą Latvijai, nes ten žinia nukeliavo. Ši situacija apskritai parodo, jog yra tam tikras neišmanymas, jautrių aspektų nesupratimas. Diplomatija ir užsienio politika yra labai jautri sritis, kurioje turi rinkti žodžius apie kolegas ir turi suprasti, kad viskas ką tu pasakai gali būti interpretuojama tūkstantį kartų jautriau, nei tu pasakei Lietuvoje. Dėl tokių Premjero pasisakymų galime užsiklijuoti neadekvačios šalies etiketę. Negana to, S. Skvernelis pasirinko priešais pasidaryti Prezidentę, profsąjungas, susipyko su latviais, palestiniečiais ir kitais. Įsivaizduokite, paleisime tokį žmogų į užsienį be anglų kalbos, be užsienio politikos žinių, negebančio paaiškinti ką jis pasakė ir kodėl, tuomet tikrai turi iš paskos važiuoti užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su komanda ir taisyti tiltus, kuriuos S. Skvernelis griauna“. 

Apžvelgdamas Lietuvos Respublikos Prezidentės ir valdančiųjų priešpriešas, G. Landsbergis labiausiai stebisi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno retorika.

„Pirmiausia turime nepamiršti, jog Prezidentė yra politikė. Politikai vertina politinius įvykius ir tai ji padarė. Tad toks elgesys nėra keistas. Galų gale ji išsakė tai, ką didelė dalis Lietuvos žmonių mato ir mano. Keistesnis dalykas yra R. Karbauskio kreipimasis ir vakarykštis jo komentaras, jog tikisi, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įspės Prezidentę. Jei teisingai skaitau įstatymus, juose aiškiai parašyta – Seimo nariai negali daryti jokios įtakos VRK. Tai dabar mes turim Seimo narį, „Agrokoncerno“ pagrindinį akcininką, kuris pirštu prikišamai pasako, jog tikisi, kad bus priimti sprendimai. Turime nepamiršti, kad VRK pirmininkė yra paskirta jo, ten yra valdančiųjų nariai, o pati Komisija didele dalimi priklauso valdantiesiems. Tai kaip tai vertinti? Manyčiau – vienareikšmiškai – tai spaudimas.“

Galų gale Premjero S. Skvernelio pasisakymus dėl Astravo atominės elektrinės dujofikacijos, TS-LKD lyderis laiko reklaminės rinkimų kampanijos dalimi.

„Tokie Premjero pasisakymai yra rinkiminės kampanijos dalis. Praeina dveji su puse metų Vyriausybėje ir staiga Premjeras, prieš pat rinkimus, sugalvoja, kad dabar jis dujofikuos Astravo atominė elektrinę. Ne prieš metus, ne kai klausimas kilo. Kad ta elektrinė negali būti dujofikuota kalba visi ekspertai ir specialistai – tai tiesiog per brangu ir galų gale mūsų dujos, kurias mes galėtume tiekti į naujai dujofikuotą Astravą, turiu galvoje iš SGD terminalo, jos yra gerokai brangesnės, nei Aleksandras Lukašenka gauna iš „Gazprom“ šiandien. Bet pasekmės yra galimos. Šiandien Baltarusijos dalyvavimas bendruose Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybių programose yra suspenduotas dėl ankščiau buvusių nuodėmių. Lietuva buvo viena iš valstybių, neleidusių nuimti sankcijų Baltarusijai. Ir dėl Astravo, ir dėl kitų problemų. Man atrodo, kad S. Skvernelis žaidžia mūsų nacionaliniais interesais. Gali būti, kad jis žada ar žadėtų A. Lukašenkai, kad šis pažaistų S. Skvernelio reklaminį žaidimą – apsimesti, kad jis neva kažką darys, o mainais už tai Premjeras pasirūpintų, jog L. Linkevičius balsuotų prieš sankcijų pratęsimą Briuselyje, kas iš esmės panaikintų bet kokį strateginį svertą ateityje derėtis su Baltarusija. Reikia šią situaciją stebėti, nes nuokrypis nuo mūsų užsienio politikos būtų pavojingas“, – pažymėjo G. Landsbergis.  

Visą interviu su TS-LKD partijos pirmininku G. Landsbergiu galite peržiūrėti čia.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti