2016.04.01

Premjerui tinka susikompromitavęs Trečiokas, o gerai dirbęs Skvernelis – ne

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis vertindamas Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsistatydinimo istoriją Žinių radijo laidoje „Opozicija“ teigė, kad jį stebina, jog premjerui Algirdui Butkevičiui netinka ministras, kuris „po ilgo laiko grąžino pasitikėjimą ministerija, atliko gerų darbų, turi nemažą visuomenės pasitikėjimą“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis vertindamas Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsistatydinimo istoriją Žinių radijo laidoje „Opozicija“ teigė, kad jį stebina, jog premjerui Algirdui Butkevičiui netinka ministras, kuris „po ilgo laiko grąžino pasitikėjimą ministerija, atliko gerų darbų, turi nemažą visuomenės pasitikėjimą“. Tuo tarpu Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas – premjerui atrodo tinkantis eiti ministro pareigas, nepaisant to, kad „melavo Antikorupcijos komisijai, nepriklausomai nuo to, kad Aplinkos ministerijoje darbai sustoję, nevyksta, yra daug neskaidrumo atvejų“.

„Tai yra politinės veidmainystės gražus pavyzdys“, – sakė G. Landsbergis.

Pasak jo, pirmiausia reikia susitvarkyti su tais ministrais, kurie yra neskaidrūs – tai yra ir garbingumo, ir atskaitomybės visuomenei klausimas.

TS-LKD pirmininkas pabrėžė, kad S. Skvernelis nepriklauso jokiai partijai, todėl galėtų likti savo poste ir užbaigti pradėtus darbus, nepaisant to, kad jis pasirinko rinkimuose dalyvauti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Komentuodamas šią savaitę Valstybės saugumo departamento pristatytą ataskaitą apie grėsmes nacionaliniam saugumui, G. Landsbergis teigė, jog pačią ataskaitą ir grėsmių saugumui viešinimą jis vertina teigiamai.

„Mes turime pavyzdį, kad Estija tai daro, kai kurios kitos valstybės kasmet viešina grėsmių sąrašą. Pripažinkime, kad daugelį faktų, kurie yra išvardyti ataskaitoje, mes žinojome ir taip“, – sakė jis.

Landsbergis atkreipė dėmesį į ataskaitoje paminėtas grėsmes Lietuvai už jos sienų, ypatingai – į Baltarusijos pusę.

„Konkrečiai kalbu apie Astravo atominę elektrinę. Yra nemaža pastraipa skirta būtent jai ataskaitoje, kurioje kalbama, kad nors Baltarusijos ekonominė padėtis nėra gera, rusiškais pinigais finansuojama ir statoma Astravo AE kelia didžiulę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui – ir energetiniam, ir politiniam, ir kt.“, – sakė TS-LKD lyderis.

Jis džiaugėsi, kad opozicijoje yra konsoliduota nuomonė dėl Astravo AE grėsmės, taip pat išreiškė viltį, kad valdančiosios daugumos pozicija iki rinkimų ir po jų išliks stipri ir bus dedamos visos pastangos, kad šis projektas būtų sustabdytas.

Kalbėdamas apie šios savaitės aktualiją – pieno gamintojų mitingą prie Seimo dėl žemų pieno supirkimo kainų ir krizės pieno sektoriuje, G. Landsbergis pažymėjo, kad „Vyriausybė buvo nepasiruošusi problemos sprendimui, ieško skubotų, chaotiškų sprendimų“.

„Dalis opozicijos galėjo būti ir suklaidinta, koks tai yra projektas, turiu galvoje praeitą balsavimą. Mes neturėtume palaikyti tokių skubotų sprendimų, kurie daliai pačių pienininkų yra nepriimtini, gali juos išstumti iš rinkos ar priversti iš viso uždaryti nedideles, smulkias įmones“, – sakė jis.

Visą interviu su G. Landsbergiu galite peržiūrėti čia.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti