2017.03.08

„Prezidentė valdančiuosius ir opoziciją paragino nebijoti imtis reformų“

I. Degutienė susitikime akcentavo siūlymą valdančiajai daugumai ne imtis vienu metu daug įvairių darbų, kuriuos toli gražu ne visus galėtume pavadinti reformomis, o susikoncentruoti ties keliomis esminėmis sritimis.

Po šiandien įvykusio tradicinio Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Seimo valdybos susitikimo prieš prasidedant Seimo sesijai, šalies vadovė paragino tiek Seimo valdančiąją daugumą, tiek opoziciją ryžtingai imtis reformų.

„Susitikimo metu dar kartą patvirtinau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) įsipareigojamą būti konstruktyvia opozicija, kuri ne tik aktyviai ir nuosekliai vykdo konstitucinę parlamentinę priežiūrą, bet kartu remia ir svarbių sprendimų Lietuvai priėmimą“, –  sakė Seimo Pirmininko, TS-LKD pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.

Seimo valdybos narė I. Degutienė susitikime akcentavo siūlymą valdančiajai daugumai ne imtis vienu metu daug įvairių darbų, kuriuos toli gražu ne visus galėtume pavadinti reformomis, o susikoncentruoti ties keliomis esminėmis sritimis.

„Kol kas matome labai išskaidytą reformų vaizdą, nenurodant, kokių tikslų siekiama ir ar jie bus pasiekti, bei nesukoncentruojant dėmesio į prioritetines pertvarkyti sritis“, – sakė parlamentarė.

Prioritetinėmis opozicija laikytų švietimo sistemos pertvarką, kurios būtina imtis nedelsiant, nes jau šiandien Lietuvai būtina ruošti išsilavinusią, kvalifikuotą jaunąją kartą. Kitu prioritetu TS-LKD laiko valstybės įmonių, taip pat ir miškų sistemos, reformą. Pasak I. Degutienės, pribrendo laikas keisti ypač svarbių valstybės institucijų: Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ir Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovus Romą Valentukevičių bei Zenoną Vaigauską. Tikimasi, kad šioje Seimo kadencijoje užteks politinės valios surasti geriau šias pareigas atliekančias kandidatūras.

Pasak I. Degutienės, TS-LKD, nors ir būdama opozicinė partija, visuomet rėmė gerus valdančiųjų sprendimus, mažinančius socialinę nelygybę, sprendžiančius alkoholizmo problemas, kitas opias socialines problemas.

„Mes visada palaikysime tuos sprendimus ir tas reformas, kurios mažins skurdo lygį Lietuvoje ir nulems Lietuvos ekonomikos bei gyventojų pajamų augimą“, – pažymėjo Seimo vicepirmininkė I. Degutienė.

Kitos aktualijos

2019.09.17

Europarlamentarės R. Juknevičienės parengta rezoliucija kviečia principingai įvertinti tiek nacistinio, tiek komunistinio režimų nusikaltimus

Europarlamentarės R. Juknevičienės parengta rezoliucija kviečia principingai įvertinti tiek nacistinio, tiek komunistinio režimų nusikaltimus
Skaityti daugiau
2019.09.17

Stagnacijos dešimtmetis – kas už tai atsakys?

Stagnacijos dešimtmetis – kas už tai atsakys?
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti