2020.09.25

Prezidento ir Premjero prašoma neleisti savivaliauti A. Verygai

Prezidento ir Premjero prašoma neleisti savivaliauti A. Verygai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai ir Sveikatos reikalų komiteto nariai Antanas Matulas ir Raimondas Martinėlis kreipiasi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį prašydami neleisti savivaliauti sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai ir nustoti kankinti Lietuvos gyventojus.

Parlamentarai kreipimesi pažymi, kad 2018 m. sveikatos apsaugos ministras A. Veryga savo įsakymu patvirtino naują kompensuojamų vaistų įtraukimo į sąrašą ir kompensavimo tvarką, pagal kurią kompensuojamas tik pigiausias vaistas – jei gydytojas išrašo kitą, modernesnį, turintį kitą terapinį poveikį vaistą, su ta pačia veikliąja medžiaga – pacientas turi mokėti visą kainą.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2019 m. nutarė, kad A. Veryga viršijo savo įgaliojimus, nes negalėjo patvirtinti tokios tvarkos, kuri nenumatyta įstatyme. Nežiūrint teismo sprendimo, Vyriausybė savo poįstatyminiu aktu iš esmės patvirtino galiojančią tvarką, dėl kurios jau buvo pasisakęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Akivaizdu, kad A. Verygai negalioja jokios teisinės, moralinės ir etinės normos. Jis ir toliau savo įsakymais nurodinėja kokį gydymą ir vaistą gydytojas turi skirti. O tiksliau – Sveikatos apsaugos ministerija perima gydytojų funkciją. Išbraukus tiek populiarių ir reikalingų, daugelio žmonių vartojamų vaistų nuo hipertenzijos, diabeto, depresijos, alergijos, bronchinės astmos, migrenos nukentės ligonių sveikata, o gal ir gyvybės, jau nekalbant apie galimus nemalonius pojūčius, kuriuos pacientai gali patirti, kol iš naujo prisitaikys sau tinkamą vaistą“, – pažymėjo parlamentaras A. Matulas.

Parlamentarai Jo Ekscelencijos Prezidento G. Nausėdos ir Premjero S. Skvernelio prašo sustabdyti gyventojų sveikatai pavojingą sveikatos apsaugos ministro veikimą, dėl kurio aiškiai pasisakė LVAT.

„Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga visada deklaravo, jog siekia, kad kompensuojamųjų vaistų sąraše visada būtų bent po vieną veikliąją medžiagą, ir kad gydytojas galėtų parinkti ligoniui tinkamiausią gydymą. Bet štai, 2020 m. liepos 1 d. ir spalio 1 d. naujuose kompensuojamųjų vaisų sąrašuose neliko 47 vaistų, kurių veikliųjų medžiagų analogų nebėra. Tai visiškai prasilenkia su ministro deklaruojamais tikslais ir sukuria žmonėms didžiulių problemų“, – teigė Seimo narys R. Martinėlis.

Primename, jog siekiant apginti gydytojų ir pacientų teisę skirti ir gauti tinkamą gydymą, 54 Seimo nariai kreipėsi į Konstitucinį teismą – priimtas spendimas bylą nagrinėti.

Kitos aktualijos

2020.10.20

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę
Skaityti daugiau
2020.10.17

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

BALSUOK UŽ TĖVYNĖS SĄJUNGĄ