2018.09.12

Prof. V. Juozapaitis pagrįstai kritikavo kultūros ministrę

Prof. V. Juozapaitis pagrįstai kritikavo kultūros ministrę

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys prof. Vytautas Juozapaitis gavo Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos atsakymą, kad kritikuodamas kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson veiklą, konkrečiai – numatomą kultūros įstaigų pertvarką – nepaskleidė tikrovės neatitinkančių žinių.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (ŽEIT) konstatavo, kad Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo formuluojamoje teismų praktikoje nurodoma, kad viešasis asmuo (taip pat ir viešasis juridinis asmuo), nesinaudoja tokiu pat dalykinės reputacijos, garbės ir orumo gynimu kaip privatus asmuo.

„Viešojo asmens kritika, kad ir kokia kandi ar griežta būtų, yra leistina. Tai reiškia, jog viešasis asmuo turėtų būti nuosaikesnis jo atžvilgiu reiškiamai kritikai, toleruoti neesminius jo atžvilgiu skelbiamos informacijos netikslumus“, – rašoma ŽEIT sprendime.

Tarnyba konstatavo, kad Seimo narys išreiškė „jo subjektyvų suvokimą“, todėl įvertino, kad minėtu atveju buvo skelbiama jo nuomonė. Be to, niekas nepaneigė, kad toks kultūros įstaigų pertvarkos planas egzistavo. To neneigė ir pati kultūros ministrė. Komisija konstatavo, kad nėra pagrindo nustatyti V. Juozapaičio teiginių neatitikties tikrovei.

„Pažymėtina, kad kai duomenis paskleidęs asmuo veikia sąžiningai, turėdamas tikslą informuoti visuomenę apie viešąjį asmenį ir jo veiklą tokiais klausimais, kuriuos visuomenė turi pagrįstą ir teisėtą interesą žinoti, tai informacijos netikslumai ar agresyvi kritika nėra pagrindas tam asmeniui taikyti atsakomybę“, – rašoma Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos atsakyme.

Tarnyba taip pat konstatavo, kad publikacijoje V. Juozapaitis kritikavo kultūros įstaigų planą, kuriame numatytas kaip kurių naikinimas, kai kurių – perkėlimas į kitus miestus. Tai turėjo didelę visuomeninę svarbą. Be to, tai būtų susiję su darbuotojų atleidimais, kas taip pat tenkina viešąjį interesą visuomenei žinoti tokią informaciją.

Žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimas netenkinti Kultūros ministerijos skundo dėl prof. V. Juozapaičio skelbtų publikacijų, interviu radijo laidoje ir įrašų socialinio tinklo jo asmeninėje paskyroje pridedamas.

Kitos aktualijos

2018.11.21

Lapkričio 21-osios cirkas

Dar viena demokratijų kapituliacija, jeigu Interpolas bus pavestas Rusijos vadovavimui ir manipuliacijoms.
Skaityti daugiau
2018.11.21

Vilniaus tapatybė

Pradėdamas Vilniaus rinkimų kampaniją, sakiau, kad, man geriausias meras Vilniaus istorijoje buvo Gediminas.
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY