2019.04.25

R. Juknevičienė Briuselyje dalyvaus 100-ajame NATO PA programos „Rose-Roth“ seminare

Seimo narė R. Juknevičienė Briuselyje dalyvaus 100-ajame NATO PA programos „Rose-Roth“ seminare

Balandžio 25-26 dienomis Briuselyje Seimo NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) delegacijos vadovė Rasa Juknevičienė dalyvaus jubiliejiniame, 100-jame NATO PA Rose-Roth“ seminare.

Seimo narė R. Juknevičienė pasisakys diskusijoje „NATO PA programa Rose-Roth ir NATO plėtros parlamentinė dimensija“. Diskusijoje taip pat dalyvaus žymus saugumo ekspertas, smegenų centro „Atlantic Council“ vyresnysis bendradarbis Ian Brzezinski, buvęs NATO PA prezidentas Karsten Voigt.

„Didžiuojuosi, kad Lietuva buvo pirmoji valstybė, kurioje buvo surengtas „Rose-Roth“ seminaras. Tai įvyko Vilniuje 1991 m. gruodžio mėnesį, tuoj pat po trijų Baltijos valstybių Nepriklausomybės pripažinimo. Tuo metu mūsų teritorijoje dar tebebuvo okupacinė sovietinė armija, vos prieš keletą mėnesių traiškiusi Laisvę ginančius beginklius žmones prie televizijos bokšto Vilniuje. Galiu drąsiai teigti, kad šis NATO PA seminaras Vilniuje buvo mūsų kelio į NATO pradžia. Jis labai padrąsino. Vėliau kiti vykę seminarai mums suteikė taip reikalingų žinių, padėjo megztis draugystėms”, – sakė parlamentarė R. Juknevičienė.

Jubiliejiniame renginyje dalyvaus daugiau nei 100 NATO parlamentarų.

„Rose-Roth“ bendradarbiavimo programą su Centrinės ir Rytų Europos parlamentais 1990 m. inicijavo tuometinis Asamblėjos prezidentas kongresmenas Charlie Rose ir senatorius Billas Rothas. Pradinis programos tikslas buvo padėti šalims partnerėms Vidurio ir Rytų Europoje per sunkų pereinamąjį demokratizacijos procesą po Berlyno sienos griūties, kuomet buvo įgyvendinamos sudėtingos politinės ir ekonominės reformos. Programa prasiplėtė įtraukiant vis daugiau parlamentarų iš šalių, nepriklausančių NATO. Šiandien programos tikslas – stiprinti parlamentarų sąmoningumą, kurti kontaktus ir suteikti patirties bei žinių.

Kitos aktualijos

2020.05.25

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą
Skaityti daugiau
2020.05.25

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti