2018.10.22

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į susisiekimo ministrą dėl galimo Uosto vadovo dalyvavimo rinkimuose

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į susisiekimo ministrą dėl galimo Uosto vadovo dalyvavimo rinkimuose

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį dėl žiniasklaidoje paviešintos informacijos apie Klaipėdos uosto direktoriaus Arvydo Vaitkaus galimą kandidatavimą Klaipėdos miesto savivaldos rinkimuose.

Kaip skelbiama viešojoje erdvėje, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, ta pati politinė jėga, kuri susisiekimo ministru delegavo ir R.Masiulį, ketina kelti VĮ „Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija“ generalinį direktorių Arvydą Vaitkų į miesto merus artėjančiuose savivaldos rinkimuose.

„Klaipėdos valstybinį jūrų uostą valdanti įmonė yra pirmos kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbi įmonė, todėl tokio masto valstybinius resursus valdančios įmonės vadovas neturėtų tuo pačiu metu išnaudoti savo administracinę poziciją, jei yra sutaręs dalyvauti rinkiminėje politikoje“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarė pridūrė, jog ir ankstesni paties generalinio direktoriaus veiksmai kėlė abejonių dėl galimo piktnaudžiavimo užimama pozicija ir politinio šališkumo, kai uosto direkcija pateikė beveik 2 mln. eurų ieškinį prieš valstiečių-žaliųjų politinį oponentą, vienos iš opozicinių frakcijų Seime seniūną ir kito kandidato į Klaipėdos merus tėvą, Eugeniju Gentvilą.

Kreipimesi susisiekimo ministro prašoma atsakyti, ar A. Vaitkaus veikla nekelia abejonių dėl jo galimybių toliau eiti generalinio direktoriaus pareigas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje? Kartu domimasi, ar šis galimas neskelbtas susitarimas dėl A.Vaitkaus kandidatavimo LVŽS sąraše yra pasiektas tarpininkaujant ministrui. Galų gale klausiama, ar Uosto direkcijos ieškinys prieš galimą politinį konkurentą taip pat buvo derintas su R. Masiuliu ar padarytas jo nurodymu?

„Mano įsitikinimu, tokios reikšmės valstybės įmonės vadovas, ketindamas dalyvauti aktyvioje politikoje, turėtų laiku nusišalinti nuo pareigų arba iš jų pasitraukti, o kitu atveju – griežtai atsiriboti nuo bet kokio rinkiminio politikavimo“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kitos aktualijos

2019.12.11

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti