R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2019.05.02

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė problemas dėl plintančių infekcinių susirgimų siūlo spręsti visos Europos mastu

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė problemas dėl plintančių infekcinių susirgimų siūlo spręsti visos Europos mastu

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Europos Komisijos Prezidentą Žaną Klodą Junkerį ir Europos Tarybos Prezidentą Donaldą Tuską, atkreipdama dėmesį į ligų, kurias galima užkardyti skiepais, plitimą pasaulyje. Pasaulio Sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tokios neigiamos tendencijos pastebimos visoje Europoje, ne išimtis ir Lietuva. Tuo tarpu prieš vakcinas ir skiepijimąsi nukreipti judėjimai neteisingai informuoja visuomenę, taip darydami žalą ne tik asmenims, bet ir visuomenės sveikatai, o tuo pačiu – ir nacionaliniam saugumui.

„Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje jaučiamas susirūpinimas dėl plintančių infekcinių susirgimų, kuriuos iki šiol pavykdavo suvaldyti skiepų pagalba. Visai neseniai patirtį, iki ko priveda neskiepijimas nuo tokių ligų kaip tymai, pasakojo Ukrainos specialistai, tačiau tokios neigiamos tendencijos pastebimos ir Lietuvoje, ir visoje Europoje. Tenka apgailestauti, kad Seimo dauguma blokuoja bet kokias diskusijas apie galimas teisines priemones siekiant padidinti nukritusias skiepijimo apimtis iki visuomenę apsaugančios ribos. Kai kurios ES šalys, reaguodamos į tymų protrūkį, įvedė privalomą vakcinaciją, naujausias pavyzdys – Prancūzija, o teismai yra išaiškinę, kad privalomas skiepijimas yra proporcinga priemonė siekiant užtikrinti bendrąjį visuomenės sveikatos interesą. Užkrečiamos ligos nepripažįsta sienų ir neužtenka situacijos suvaldyti pavienėse valstybėse. Todėl raginu ES vadovus remiantis šių šalių patirtimi apsvarstyti privalomą skiepijimą visose ES šalyse nuo tam tikros grupės pavojingų užkrečiamųjų ligų“, – pažymėjo Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo narė į dviejų pagrindinių Europos institucijų vadovus kreipėsi siūlydama apsvarstyti privalomą skiepijimą nuo užkrečiamųjų infekcinių ligų visos Europos mastu. Kad būtų užkirstas kelias dezinformacijai apie skiepų neva daromą žalą, Seimo narė rekomenduoja sudaryti plačios apimties informacinės kampanijos programą, kaip skleisti moksliniais tyrimais, o ne gandais paremtą informaciją apie skiepus ir skiepijimąsi.

Primename, kad Lietuvoje nuo 2019 m. pradžios iki gegužės 2 d. jau užfiksuoti 555 susirgimų tymais atvejai, kai per visus 2018 m. tokių buvo 30.

Kreipimasis į Europos Komisijos Prezidentą Žaną Klodą Junkerį ir Europos Tarybos Prezidentą Donaldą Tuską pridedamas.

Kitos aktualijos

J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
TS-LKD
2020.12.16

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti