2016.11.28

Ragina neteikti J. Sabatausko kandidatūros į teisingumo ministrus

TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į paskirtąjį Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydama neteikti Seimo nario, socialdemokrato Juliaus Sabatausko kandidatūros į teisingumo ministrus.

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į paskirtąjį Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydama neteikti Seimo nario, socialdemokrato Juliaus Sabatausko kandidatūros į teisingumo ministrus.

Nepaisant viešumoje pasirodžiusios informacijos apie slaptus susitikimus, kuriuose parlamentaras galėjo aptarinėti kandidatūras į generalinius prokurorus, Seimo narė primena, kad praėjusių metų gruodį ji kreipėsi į Seimo Pirmininkę, ragindama nušalinti Julių Sabatauską nuo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininko pareigų.

A. Bilotaitė tuomet konstatavo, kad J. Sabatauskas šiurkščiai pažeidė Konstituciją viešai kvestionuodamas teismų darbą ir sprendimus dėl jo partiečio Alvydo Katino nušalinimo nuo Utenos mero pareigų. Parlamentarė priminė, kad J. Sabatauskas gruodžio 1 dieną dienraščiui „Lietuvos rytas“ pareiškė, kad Panevėžio teisėjų išvedžiojimai dėl A. Katino galimybės eiti pareigas yra absurdiški, o sprendimą galėjo lemti prokurorų ir teisėjų nekompetencija. „Bet kokiu atveju tai yra akivaizdus Konstitucijos pažeidimas. Manau, kad Teisėjų etikos ir drausmės komisija turėtų ištirti šį atvejį“, – žiniasklaidai teigė TTK pirmininkas.

Pagal 114 Konstitucijos straipsnį, „Seimo narių ir kitų pareigūnų, politinių partijų, (…) kišimasis į teisėjo ar teismo veiklą draudžiamas ir užtraukia įstatymo numatytą atsakomybę.“

„Kištis į teismo sprendimų priėmimą draudžiama visiems piliečiams, juo labiau Seimo nariams. Tačiau šiuo atveju kalbame apie Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką. Šis komitetas dalyvauja teisėjų skyrimo procedūroje. Kyla klausimas, kaip tokius pareiškimus gali daryti teisėjų skyrimo procese dalyvaujantis politikas. Manau, kad tai nėra suderinama su Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pareigomis, todėl raginu Seimo Pirmininkę svarstyti J. Sabatausko tinkamumo toliau vadovauti šiam komitetui klausimą“, – tuomet sakė A. Bilotaitė.

Prisimenant tokį komiteto pirmininko elgesį, Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojai A. Bilotaitei kyla pagrįstų įtarimų, ar galima tikėti J. Sabatausko nešališkumu užimant tokias svarbias teisingumo ministro pareigas.

 

Kitos aktualijos

2018.11.17

KUR R. Karbauskio ir S. Skvernelio žadėtoji DARNA?

Jurgio Razmos kalba TS-LKD partijos Tarybos posėdyje
Skaityti daugiau
2018.11.17

Siūlome mokesčių reformos moratoriumą – tai padėtų išspręsti kitų metų biudžeto problemas

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje buvo patvirtinta partijos remiama kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentus Ingrida Šimonytė. G. Landsbergis pristatė ir naujus visos Lietuvos laukiančius iššūkius. Tai 2019 m. biudžetas, dėl kurio partijos Taryba šiandien priims Rezoliuciją.
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY