2017.02.24

Ragina Vyriausybę pasiūlyti nemokamą reabilitaciją žinomam Kremliaus kritikui

Ragina Vyriausybę oficialiai pakviesti į Lietuvą gydytis pakartotinai Rusijoje apnuodytą Vladimirą Kara-Murzą, žinomą žurnalistą ir ilgametį V. Putino kritiką.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, Seimo narys Gabrielius Landsbergis ragina Lietuvos Respublikos Vyriausybę oficialiai pakviesti į Lietuvą gydytis pakartotinai Rusijoje apnuodytą Vladimirą Kara-Murzą, žinomą žurnalistą ir ilgametį V. Putino kritiką. 2017 m. vasario 2 d. V. Kara-Murza atsidūrė ligoninėje dėl stipraus apsinuodijimo į organizmą patekus nenustatytai medžiagai.

„Kviečiu Vyriausybę pasiūlyti Vladimirui Kara-Murzai atvykti į Lietuvą reabilitacijai ir skirti tam reikalingų lėšų. Būti V. Putino režimo kritiku reikia begalinės drąsos ir ryžto, tvirtų vertybių. V. Kara-Murza, nepaisydamas to, kad jau buvo bandyta jį nunuodyti Rusijoje, nepabijojo grįžti į Tėvynę pratęsti darbus. Skirdama apčiuopiamą pagalbą, Lietuva tuo pačiu pademonstruotų nuoseklią ir tvirtą paramą demokratinei Rusijai“, – pabrėžia G. Landsbergis.

Trisdešimt penkerių V. Kara-Murza yra žinomas demokratinės opozicijos veikėjas, 2012 metais aktyviai raginęs priimti „Magnitskio“ įstatymą JAV, pastaruoju metu bendradarbiavęs su M. Chodorkovskio įsteigtu fondu „Atvira Rusija“, dirbo su jaunais demokratinės opozicijos atstovais. 2015 m. jau buvo patekęs į ligoninę kritinės būklės dėl ūmaus apsinuodijimo sukelto organų nepakankamumo, neilgai trukus po jo bendražygio Boriso Nemtsovo žmogžudystės netoli Kremliaus rūmų.

„Sužinojęs, kad Vladimiras vėl atsidūrė ligoninėje kritinės būsenos, nuogąstavau, kad antras kartas nuo pastarojo apnuodijimo paveiktam organizmui gali būti fatališkas. Nepaprastai džiaugiuosi, kad Vladimiras atsigavo ir pakviečiau jį atvykti į Lietuvą. Kremliui nebus lengva užgniaužti laisvą tautiečių žodį, o mūsų pareiga – suteikti visokeriopą pagalbą nuo režimo nukentėjusiems žmonėms“, – pažymi TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti